Skip to main content

RD„Vienotība”: Rīgas dome liedz deputātiem iepazīties ar informāciju par AS „Ceļu pārvalde”

Šodien, 6. martā RD frakcijas „Vienotība” deputātiem bija plānota tikšanās ar AS „Ceļu pārvalde”, lai runātu par uzņēmuma ņemtā aizdevuma nepieciešamību un pamatojumu, par uzņēmuma finansiālajiem rādītājiem un tā darbību ārpus Latvijas.

Informācija par plānoto tikšanos un darba kārtību elektroniski tika nosūtīta RD Komercdarbības pārvaldei, kas organizatoriski pārrauga Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības, kā arī AS „Ceļu pārvalde” padomes priekšsēdētājam, kas arī ir Rīgas domes deputāts, Vadimam Jerošenko (SC). „Diemžēl, ne Rīgas domes priekšsēdētājs, ne atbildīgās amatpersonas nav izrādījušas iniciatīvu sabiedrībai atklāt AS „Ceļu pārvalde” darbības caurspīdīgumu un kliedēt bažas par uzņēmumā notikušo kukuļošanu”, norāda deputāti.

„Domes vadības un pašvaldības uzņēmumu vadītāju izvairīšanās no tikšanās ar Vienotības deputātiem jau kļūst sistemātiska, kas rada pamatotas bažas, ka Rīgas pilsētas uzņēmumiem ir slēpjama informācija no sabiedrības”, uzskata ir RD frakcijas „Vienotība” deputāti.

Deputāti atgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011. gada 11. oktobrī AS „Ceļu pārvalde” veica kratīšanu, aizturot četras uzņēmuma amatpersonas. Kriminālprocess saistībā ar AS „Ceļu pārvalde” amatpersonu kukuļošanu joprojām turpinās.

Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nosaka, ka deputātam ir tiesības pieprasīt no valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu amatpersonām, valsts un pašvaldības uzņēmumu amatpersonām, kā arī uzņēmējsabiedrību vadītājiem mutvārdu vai rakstveida paskaidrojumus jautājumos, kas skar attiecīgās pašvaldības vai viņa vēlēšanu apgabala vēlētāju intereses, kā arī – ir tiesības iepazīties ar valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu, kā arī pašvaldības uzņēmumu dokumentāciju, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses. Taču Rīgas pilsētas pašvaldība liedz deputātiem izmantot likumā noteiktās tiesības.

Rīgas domes vadība liedz RD frakcijas „Vienotība” deputātiem īstenot kontroli pašvaldībai piederošos uzņēmumos, jo uzņēmumu vadītāji un domes vadība bēguļo, izvairoties atbildēt uz konkrētiem jautājumiem.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Ziņu sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība"
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu