Skip to main content

LM Dārza svētkos aicinās uz „Darbīgo Eiropu”

Eiropas Savienības (ES) Dārza svētkos, kas norisināsies sestdien, 12. maijā, Rīgā, Vērmanes dārzā, Labklājības ministrija (LM) teltī „Darbīgā Eiropa” visu paaudžu apmeklētājus aicinās iesaistīties interesantās aktivitātēs.

Notiks tiflotehnikas (tehniskie palīglīdzekļi neredzīgiem cilvēkiem) demonstrācija, suņa – pavadoņa paraugdemonstrējumi, izbraucieni ar tandēmvelosipēdu. Interesenti varēs iepazīties ar projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” realizācijas gaitu.

Teltī „Darbīgā Eiropa” Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti informēs par EURES pakalpojumiem: darba iespējām un riskiem ES un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs. Apmeklētājus iepazīstinās ar Eiropas Mobilitātes portālu, kā arī ikviens varēs saņemt individuālas konsultācijas karjeras attīstībai. Savukārt Valsts darba inspekcija apmeklētājus aicinās skatīties animācijas un dokumentālās filmas un iesaistīties izstādes veidošanā, zīmējot, krāsojot un rakstot saukļus par drošas darba vides tēmām.

Tāpat teltī un pie tās interesantas ekspozīcijas un aizraujošas līdzdarbošanās iespējas piedāvās Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Pacientu ombuds, Latvijas Sarkanais Krusts, Latvijas Samariešu apvienība, Senioru biedrība „RASA”, Lietuvas un Somijas vēstniecības, interjera dizainere Ilze Melgalve, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds. Apmeklētājus aicinās iepazīties ar senioriem draudzīgas mājas vides radīšanai paredzētiem universālā dizaina elementiem un ar Drošības pogas aprūpes gultu, kas ļauj sekmīgāk aprūpēt guļošu cilvēku. Tāpat varēs izmēģināt spēkus un prasmes ekoloģiskajā dekupāžā, puķu veidošanā, papīra apstrādē, galda un sporta spēlēs.

ES Dārza svētki Vērmanes dārzā notiks jau ceturto reizi. Šogad pasākuma tēma saistīta ar Eiropas gadu, kas veltīts aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes jautājumiem. Eiropas gada ietvaros tiek rosinātas diskusijas un popularizēti labās prakses piemēri par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, izglītošanos mūža garumā, iespējām darba tirgū, vecākās paaudzes lomu mūsu dzīvē, kā arī jaunākās un vecākās paaudzes sadarbības un savstarpējā atbalsta iespējām.

ES Dārza svētkus rīko Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Labklājības ministrija, Rīgas Dome un ES dalībvalstu vēstniecības Rīgā. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par ES.

Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26134505
[email protected]

 

Dalies ar ziņu