Skip to main content

LM Kokneses novada domes Ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte” atklās „Jauniešu māju”

Ceturtdien, 17. novembrī, Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs un LM speciālisti plkst. 13.00 svinīgi atklās Kokneses novada domes Ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte" izveidoto „Jauniešu māju".

Jaunatklātajā „Jauniešu mājā" patstāvīgai dzīvei nepieciešamās iemaņas varēs apgūt bez vecāku gādības palikuši bērnu nama jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Specializētā māja izveidota LM atbalstītā Kokneses pašvaldības projekta ietvaros.

Minētajā mājā bērniem būs iespēja mācīties gatavot ēst, uzņemties rūpes par sevi, iepazīt pieaugušo dzīvi, lai neveidotos situācija, kad jaunietis pēc pilngadības sasniegšanas, uzsākot pastāvīgu dzīvi, neprot par sevi rūpēties. Izveidotās mājas uzdevums ir attīstīt jauniešu sociālās un praktiskās dzīves prasmes, lai nodrošinātu viņu neatkarību un veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā.

Lai iekārtotu „Jauniešu māju", tika veikta krīzes centra pārveide, izremontētas telpas, nodrošinot nepieciešamo aprīkojumu, kā arī pielāgota virtuve. Tāpat projekta ietvaros ir labiekārtotas un aprīkotas istabiņas, atpūtas telpa, ēdamtelpa un sanitārā telpa 10 jauniešiem. Vienlaikus apmācīti 6 krīzes centra darbinieki, kuri turpmāk strādās kā tā dēvētie „mobilie vecāki"; sekmējot jaunu darba metožu īstenošanu.

Kopumā projekta „Jauniešu mājas" izveide ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte" īstenošana izmaksāja 19 612,63 latus.

Līdz šim ar valsts atbalstu Latvijā kopumā ir izveidotas 8 „Jauniešu mājas", proti, 2 Liepājas pilsētas Bērnunamā (zēniem un meitenēm atsevišķi), Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldes bērnunamā – patversmē „Auseklītis", Madonas rajona padomes bērnu namā Zīļuks, Dobeles novada Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centrā „Lejasstrazdi". 2011. gadā izveidotās 3 jauniešu mājas – Kokneses novada domes Ģimenes krīzes centrā „Dzeguzīte", Ventspils pilsētas domes Sociālā dienesta pansionātā un bērnu namā „Selga" un Jelgavas novada Elejas bērnu un ģimeņu atbalsta centrā.

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
Komunikācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67021666, 26519920
[email protected] 

Dalies ar ziņu