Skip to main content

Pabriks uzsver Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības potenciālu aizsardzības jomā

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Orebro, Zviedrijā notiekošajā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru samitā uzsvēra visu reģiona valstu sadarbības potenciālu aizsardzības jomā.

„Baltijas valstu līmenī mēs jau runājam ne tikai par sadarbību, bet par ciešāku integrāciju, un es uzskatu, ka plašākas sadarbības īstenošana arī ar Ziemeļvalstīm ir tikai loģisks turpinājums,” uzsvēra A.Pabriks. Viņš norādīja, ka Latvijai ir interese sadarboties militārās izglītības jomā, piedāvājot vienotu atbalstu partnervalstīm drošības sektora reformu procesā, apmainoties ar informāciju par iepirkumu plāniem un apsverot iespēju veikt kopīgu iegādi ilgtermiņa vajadzībām. Tāpat A.Pabriks rosināja vienoties par praktiskām aktivitātēm, piemēram, rotācijas kārtībā organizējot ikgadējas Baltijas un Ziemeļvalstu mācības.

Samita laikā Zviedrija kā Ziemeļvalstu aizsardzības sadarbības padomes priekšsēdētāja prezentēja pētījumu par dalībvalstu atbalsta programmām veterāniem, uzsverot, ka valstu dažādā pieredze ir vērtīga informācija programmu pilnveidošanai. A.Pabriks norādīja, ka Latvija starptautisko operāciju veterāniem sniedz gan sociālu, gan medicīnisku atbalstu, kā arī ir uzsākusi darbu, lai veicinātu atbalsta pieaugumu starptautisko operāciju veterāniem sabiedrībā. Viņš informēja, ka Aizsardzības ministrija šovasar ir uzsākusi izsniegt veterānu kartes, kas veterāniem sniedz dažādas priekšrocības un atlaides: „Atbalsts, ko šai programmai esam saņēmuši no Latvijas uzņēmējiem, apliecina, ka sabiedrībā ir izpratne par karavīra profesiju un par to, cik svarīgu darbu viņi veic, lai mūsu valsts iedzīvotāji varētu justies droši. Darbs pie šīs programmas attīstīšanas vēl jāturpina.”

Diskutējot par aizsardzības sistēmas atbalstu civilo krīžu risināšanā, A.Pabriks norādīja, ka Latvijas Nacionālie bruņoti spēki sniedz atbalstu gan pazudušo personu meklēšanā, gan energokrīzes risināšanā, kas Latvijā bija iestājusies pagājušajā ziemā. Taču ministrs piekrita saviem Baltijas un Ziemeļvalstu kolēģiem, ka nākotnē daudz vairāk jādomā par to, kā iespējami veiksmīgāk un operatīvāk koordinēt civilo un aizsardzības institūciju sadarbību, lai sabiedrībai sniegtu maksimālu labumu.

Samita laikā ministri apsprieda arī Ziemeļvalstu – Baltijas valstu iniciatīvu un tās aktivitātes Gruzijā un Ukrainā, kā arī sadarbību kiberdrošības un enerģētiskās drošības jomā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335254
E-pasts: [email protected]
 

Dalies ar ziņu