Skip to main content

LM: pamazām aizvien lielāku lomu sabiedrībā iegūst Tēva diena

Pamazām arvien lielāku lomu sabiedrībā iegūst Tēva diena, kuru Latvijā atzīmēs svētdien, 9. septembrī, atzīst Labklājības ministrija (LM).

„Lai gan Tēva dienu otrajā septembra nedēļā mūsu valstī oficiāli atzīmēs tikai trešo gadu, tēvi šo dienu ir godam nopelnījuši, ikdienā nesavtīgi rūpējoties par savu ģimeni. Tāpēc ir būtiski ar mīļiem vārdiem godināt ne tikai māmiņas, bet arī tēvus, tādējādi apliecinot savu mīlestību un pateicību,” norāda LM speciālisti.

Labklājības ministrija norāda, ka Tēva diena citur pasaulē ir daudzu gadu ilga tradīcija. Šo dienu ik gadu atzīmē daudzviet pasaulē, tai skaitā, Lietuvā, Igaunijā, ASV, Vācijā u.c.

Arī valsts, piedzimstot bērnam, sniedz atbalstu tēviem. Lai jaunais tēvs varētu iesaistīties sava jaundzimušā bērna aprūpē, viņam ir iespēja līdz bērniņa divu mēnešu vecumam izmantot 10 dienu ilgu paternitātes atvaļinājumu. Sociāli apdrošinātie tēvi, kuri šo atvaļinājumu izmanto, saņem paternitātes pabalstu, kas ir 80% apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Paternitātes pabalsta maksimālais apmērs dienā ir Ls 11,51 un 50% no summas, kas pārsniedz Ls 11,51 dienā.

Turklāt no 2013. gada 1. janvāra paternitātes pabalsta maksimālais apmērs dienā būs Ls 23,02 un 50% no summas, kas pārsniegs Ls 23,02 dienā. Vienlaikus tiem paternitātes pabalsta saņēmējiem, kuru bērns piedzimis līdz 2012. gada 31. decembrim, bet pabalsta izmaksa turpinās 2013. gadā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra veiks piešķirtā pabalsta pārrēķinu. Tādējādi par laika periodu no 2013. gada 1. janvāra iepriekšminēto pabalstu izmaksās atbilstoši jaunajam tiesiskajam regulējumam, t.i., divkāršojot izmaksu griestus minētajam pabalstam.

Atbilstoši statistikas datiem 2012. gada jūlijā paternitātes pabalstu ir saņēmuši 729 cilvēki jeb 38% no visiem jaundzimušo bērnu tēviem.

Atgādinām, ka Mātes dienu un Ģimenes dienu Latvijā svin maijā.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu