Skip to main content

Finanšu ministrs prezentē Latviju vienā no galvenajiem pasaules finanšu centriem

Ceturtdien, 6. septembrī, Londonā noritēja finanšu ministra Andra Vilka un Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres Karinas Kornas tikšanās ar Lielbritānijas finanšu centra – Londonas Sitijas lordmēru Deividu Votonu (David Wootton, Lord Mayor of the City of London). Tikšanās, kas notika pēc Londonas Sitijas iniciatīvas, laikā tika pārrunāti jautājumi saistībā ar Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, situāciju eirozonā, Latvijas un Lielbritānijas ekonomiskās sadarbības iespējas, kā arī gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē 2015. gadā.

„Šī bija augsta līmeņa un Latvijai ļoti nozīmīga tikšanās ar lordmēru Deividu Votonu. Man bija iespēja vienā no galvenajiem pasaules finanšu centriem prezentēt mūsu valsts paveikto, pārvarot ekonomiskās krīzes sekas, kā arī uzsvērt mūsu ģeopolitiskās un nacionālās priekšrocības, lai tieši Latvijai piesaistītu ārvalstu finanšu līdzekļus. Pārvarot dažādas grūtības, mūsu valsts kļūst stiprāka un atvērtāka investīcijām,” norādīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Īpaša interese Sitijas pārstāvjiem bija par Latvijas pieredzi un īstenotajām reformām ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Finanšu ministrs Andris Vilks informēja par Latvijas paveikto krīzes pārvarēšanā, būtiskākajiem makroekonomiskajiem rādītājiem, kā arī citiem faktoriem, kas sekmēja ekonomikas atveseļošanos. Tika pārrunāta arī Latvijas un Lielbritānijas sadarbība Eiropas Savienības jautājumos, apspriesta situācija eirozonā, tajā skaitā plānotā Latvijas pievienošanās eirozonai.

Tika pārrunāta arī Latvijas un Lielbritānijas ekonomiskā sadarbība, A.Vilkam īpaši uzsverot Latvijas priekšrocības ārvalstu investīcijām, kā arī ārvalstu uzņēmumu darbības perspektīvām reģionā – gan Skandināvijā, gan NVS valstīs – piemēram, pārceļot uz Latviju daļu savu struktūrvienību.

Īsi tika apspriesta arī Latvijas gatavošanās prezidentūrai Eiropas Savienībā 2015. gadā un prioritātes finanšu sektorā.
Londonas Sitijas lordmēra amats ir viens no vecākajiem pasaulē, tā aizsākumi meklējami 11. gadsimtā. Šobrīd Londonas Sitija ir viens galvenajiem pasaules finanšu centriem un lordmēra pienākumu starpā ir veicināt tā ekonomiskās un finanšu intereses, kā arī pārstāvēt Londonas Sitiju starptautiski.Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
E-pasts: [email protected]

Foto: Mārtiņš Kreitus, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā

Dalies ar ziņu