Skip to main content

L. Mūrniece: Rīgas domei nebija pamata aizliegt 16.marta pasākumus

Vērtējot Rīgas domes pieņemto lēmumu aizliegt visus 16.martā pieteiktos pasākumus, iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzskata, ka šādam lēmumam nav pamatojuma. Ministre uzsver, ka Valsts policijas un Drošības policijas sniegtajos atzinumos nebija ieteikuma aizliegt pasākumus. Tāpat drošību iestāžu ziņojumos nebija norādīts par iespējamiem plaša mēroga incidentiem, kas nopietni varētu apdraudēt sabiedrisko kārtību un drošību.

“Uzskatu, ka Rīgas domes uzdevums šajā situācija bija saplānot pieteiktos pasākumus tā, lai to norises laiks un vieta nepārklātos, tādējādi mazinot iespēju izcelties pretēju interešu paudošu organizāciju konfliktiem, nevis pasākumus pilnībā aizliegt. Ir jārespektē to organizāciju vēlme rīkot pasākumus 16.martā, kuriem šī ir nozīmīga atceres diena. Valsts policijas un Drošības policijas rīcībā nav informācijas, ka kādas organizācijas plānotu nesankcionētas darbības, kuru dēļ šie pasākumi būtu jāaizliedz,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Ministre informē, ka katru gadu iekšlietu sistēmas iestādes nopietni gatavojas 16.marta pasākumiem, jo incidenti var rasties jebkurā publiskā pasākumā. Līdz ar to arī šā gada 16.marts netiek uztverts kā ārkārtas situācija, un drošības iestādes sabiedrisko kārtību jebkurā gadījumā nodrošinās atbilstoši situācijai.

Informāciju sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja

Dalies ar ziņu