Skip to main content

LTRK atbalsta finanšu ministra aicinājumu sadarboties eiro ieviešanā

Piektdien, 11. janvārī, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes un valdes locekļiem, lai aicinātu uzņēmējus aktīvi iesaistīties eiro komunikācijas aktivitātēs. Tikšanās laikā tika likts uzsvars uz uzņēmēju lielo nozīmi eiro ieviešanas procesā, tai skaitā arī sabiedrības informēšanā un iedrošināšanā, apliecinot, ka cenas netiks paaugstinātas.

„Uzņēmēju atbalsts un aktīva iesaistīšanās diskusijās par eiro ieviešanas jautājumiem ir ļoti nozīmīga, tāpēc augstu vērtēju tāda veida diskusijas, kāda notika šodien. Aicinu uzņēmējus arī turpmāk aktīvi paust viedokļus par eiro ieviešanu Latvijā, lai kopīgiem spēkiem mēs spētu veicināt katram iedzīvotājam saprotamu un ērtu pāreju uz eiro valūtu,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Ministrs LTRK un tās biedrus aicināja izvietot savās mājaslapās eiro.lv vietnes logo un izvietot eiro logo uz prezentmateriāliem, kā arī atbalstīt akciju „Godīgs eiro ieviesējs”. Finanšu ministrija piedāvā savu atbalstu dažādu uzņēmēju rīkotu pasākumu norisē, piemēram, LTRK organizētās diskusijās par eiro ieviešanu plašākai biznesa auditorijai.

„Lielākā daļa LTRK biedru uzskata, ka eiro ieviešana ir nepieciešama, un pienācis īstais brīdis, lai izmantotu to, ka sekmīgi izpildām Māstrihtas kritērijus. Taču daļa uzņēmēju ieņem nogaidošo pozīciju, bet daļa – ir pret. Tas apliecina, ka jāturpina informēšanas un izskaidrošanas darbs par šo valstiski nepieciešamo soli,” viedokli pauda LTRK prezidents Gundars Strautmanis.

Eiro ieviešanas Latvijā mērķa datums ir 2014. gada 1. janvāris. Valūtas maiņa notiks pēc oficiālā kursa, kuru apstiprinās Eiropas Savienības Padome 2013. gada jūlijā.

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Sermā
Komunikācijas nodaļas
Eiro komunikācijas projekta vadītāja asistente
Tālr.: 67083960
[email protected]

 

Dalies ar ziņu