Skip to main content

Lucavsalu nedrīkst pārdot!

Rīgas domes „Vienotības” frakcijas deputāti kategoriski iebilst pret domes vairākuma, „Saskaņas centra” un „Gods kalpot Rīgai” deputātu, nodomu rīt 8. jūlija Rīgas domes sēdē atbalstīt nekustamo īpašumu Lucavsalā atsavināšanu un pārdošanu izsolē. Kopumā plānots pārdot vairāk nekā 100 ha zemes, kas Rīgā būtu lielākais pašvaldībai piederošās zemes atsavināšanas un tai sekojošās pārdošanas gadījums kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Šajā teritorijā atrodas mazdārziņu kooperatīvs „Jumpravsala” un citi mazdārziņi, kuru pārstāvji 2013. gada 10. oktobrī, apspriežot attīstības plānu, saņēma Rīgas domes Attīstības komitejas solījumu, ka tuvākos 7 gadus viņu iespējas apsaimniekot dārziņus netiks traucētas. Lucavsalas flora uzlabo Rīgas gaisa kvalitāti un mazina CO2 kaitīgo izmešu ietekmi uz rīdzinieku un pilsētas viesu veselību.

„Rīdziniekiem piederošu īpašumu izpārdošana ar mērķi lāpīt budžeta caurumus, Rīgas domes vadībai ir ikdienas prakse, tomēr tik lielu zemes platību nodošana izsolē, būs vēl nebijis gadījums. To nedrīkst pieļaut gan ekonomiskās attīstības, gan vides tīrības vārdā, un jautājums no sēdes dienas kārtības ir jānoņem”, uzskata RD deputāts Valdis Gavars.

Lai protestētu pret Lucavsalas privatizāciju Ģimenes dārziņu apvienība "Jumpravsala", Vides Aizsardzības Klubs un jauniešu kustība "Lucavsalas ekokopiena" rīt 8. jūlijā plkst. 13.00 rīkos piketu pie Rīgas domes.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu