Skip to main content

Lūdzam KNAB izvērtēt Rīgas domes finansējumu nevalstiskajām organizācijām

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcija nosūtījusi vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam Jēkabam Straumem, lūdzot pārbaudīt Rīgas domes piešķirto finansējumu divām nevalstiskajām organizācijām – “Humora komitejai” un biedrībai “Latvijas jautro un atjautīgo klubs”. Frakcijai ir bažas, ka pašvaldības finanšu līdzekļi tiek izšķērdēti un, iespējams, caur nevalstiskajām organizācijām notiek nelikumīga politiskās partijas finansēšana.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments pēdējos sešos gados organizācijai "Humora komiteja" un biedrībai "Latvijas jautro un atjautīgo klubs" no Rīgas pašvaldības budžeta piešķīris vairāk nekā 340 tūkstošus eiro. VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcija vērš KNAB uzmanību faktam, ka finansējuma piešķiršana notikusi bez konkursa un nav pastāvējuši kritēriji, pēc kuriem būtu izvērtēta finansējuma lietderība, savukārt žurnālistu izpētītais un medijos vēstītais liek domāt, ka finansējuma izlietojums ir neskaidrs un necaurredzams.

Vilnis Ķirsis, VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas vadītājs:

 

“Šis ir kārtējais pierādījums, ka Rīgas domes vadība ar rīdzinieku naudu rīkojas apšaubāmā veidā

 

– vadoties pēc savas patikšanas un domājot par savu labumu, nevis ieguvumiem rīdziniekiem. Pašvaldībai ir jāsadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām, taču svarīgs ir sadarbības pienesums iespējami plašai sabiedrībai.”

Inese Andersone, VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas deputāte: “Informācija par šo organizāciju rīkotajiem pasākumiem, kuros galvenokārt piedalās Rīgas mēra vadītās partijas “Saskaņa” biedri, vedina domāt, ka caur nevalstiskajām organizācijām notiek slēpta partijas finansēšana. Tas nav pieļaujams un ir pret sabiedrības interesēm.”

Ņemot vērā, ka KNAB uzrauga politisko partiju finansēšanas likuma ievērošanu, kontrolē valsts amatpersonu darbību un administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā, VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcija lūdz KNAB izvērtēt, vai veids, kā finansētas “Humora komiteja” un biedrība “Latvijas jautro un atjautīgo klubs”, kā arī tām piešķirto līdzekļu izlietojums neliecina par pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu, koruptīvām darbībām Rīgas domē, kā arī vai iesaistīto personu rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 288.² pantā noteiktā noziedzīgā nodarījuma – nelikumīgas politiskās organizācijas (partijas) finansēšanas – pazīmes.

Papildus informācijai:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas konsultants
+371 29404872
Partija VIENOTĪBA
+371 67205472
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu