Skip to main content

Eiropai ir vairāk jāiegulda informatīvajā aizsardzībā

“Eiropas Savienībai ir jāiegulda daudz nopietnāki līdzekļi Eiropas mediju telpas aizsardzībā,” komentējot šodien Eiropas Parlamentā apstiprināto ES budžetu 2018. gadam, uzsver deputāte Sandra Kalniete.

Viņa apsveic papildus piešķirtos 800 tūkstošus eiro Eiropas Ārējās darbības dienesta stratēģiskās komunikācijas spējām un vēl 3 miljonus informācijas izplatīšanai par Savienības ārējām attiecībām.

Sandra Kalniete: “Protams, ir apsveicami, ka pateicoties dažu dalībvalstu un Eiropas Parlamenta deputātu pūlēm ir izdevies saskaņot šo palielinājumu. Bet šīs summas ir nieks salīdzinājumā ar Krievijas dezinformācijas mašinērijas mērogiem. Tās neitralizēšanai ir jābūt vienai no Eiropas prioritātēm. Pēc Krievijas informācijas kareivju iesaistīšanās Rietumvalstu politisko un demokrātisko procesu manipulēšanā to arvien labak saprot arī ES un NATO valstu galvaspilsētās. Miljons Eiropas Savienības līmenī ir simboliska summa un zīmīgi, ka pat tā ir izraisījusi slimīgi kritisku Krievija amatpersonu reakciju. Tā ir zīme, ka esam uz pareizā ceļa.”

Deputāte norāda, ka Eiropas Savienības institūciju darbības mērogs nav salīdzināms ar ASV, kur valsts sekretārs nesen ir piešķīris 60 miljonus dolāru pretdarbībai Krievijas un islāmistu propagandai vai Lielbritāniju, kuras premjere Terēza Meja nule paziņojusi par 110 miljonu eiro ieguldījumu piecos gados aizsardzībai pret Krievijas informācijas operācijām.

Sandra Kalniete ir Eiropas Tautas partijas grupas vicepriekšsēdētāja, kas atbildīga par grupas ārpolitisko nostādņu koordinēšanu. Parlamenta Ārlietu komitejā viņa gatavos ziņojumumu un rezolūciju par ES un Krievijas politiskajām attiecībām.

Papildu informācija:
[email protected]

Dalies ar ziņu