Skip to main content

VIENOTĪBA prasa Ušakova paskaidrojumu un publisku atvainošanos

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcija uzskata, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, mēģinot cenzēt Rīgas iedzīvotāju foruma “Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” dalībnieces Kristas Burānes uzstāšanos, ir rīkojies ciniski, nožēlojami un klaji nedemokrātiski. VIENOTĪBAS frakcijas vārdā

 

iesniegts pieprasījums, kurā lūgts ierēdņiem paskaidrot situāciju, bet Rīgas mēram Nilam Ušakovam publiski atvainoties rīdziniecei.

 

Foruma „Rīga dimd – iedzīvotāji runā, domā, dara!” mērķis ir veicināt sabiedrības aktivitāti un iesaisti lēmumos par Rīgu. Dalību bija pieteikusi arī Krista Burāne, kura savu uzstāšanos bija plānojusi veltīt rīdzinieku sabiedriskajām aktivitātēm un tādām iedzīvotāju kustībām kā Pilsēta cilvēkiem, PAR kokiem Rīgā, Lielo Kapu draugi u.c. Īsi pirms foruma norises kļuva zināms, ka Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbinieki foruma dalībniecei devuši norādījumus par vēlamo uzrunas saturu, ja viņa vēlētos saglabāt iespēju uzstāties forumā.

Vilnis Ķirsis, VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcijas vadītājs: “Šādu rīcību nav iespējams traktēt citādi kā cinisku cenzūru. Mēs vēlamies atgādināt Rīgas mēram un viņa padotajiem, ka

 

Latvijas Republikā ir spēkā Satversme, kuras 100. pants skaidri definē ikvienam Latvijas iedzīvotājam tiesības uz vārda brīvību. Cenzūra Latvijā ir aizliegta.

 

Šis gadījums ir kliedzošs un uzskatu, ka Rīgas mēram, ja viņš ir godavīrs, pienāktos nekavējoties atvainoties Kristai Burānei.”

Frakcijas pieprasījumā Rīgas mēram Nilam Ušakovam un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam VIENOTĪBAS Rīgas domes frakcija lūdz sniegt atbildes uz virkni jautājumu, tai skaitā vai cenzūra un demokrātijas ierobežošana Rigas pašvaldībā tiek uzskatīti par ierastu veidu, kā novērst Rīgas domei neglaimojošu viedokļu paušanu.


Papildus informācijai:
Edmunds Jurēvics
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes frakcijas konsultants
Tālr.: +371 29404872
Partija VIENOTĪBA
Tālr.: +371 67205472
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu