Skip to main content

Mājokļu un vides komitejā Rīgas ūdens vadība skaidros “lietus nodokļa” piemērošanu Rīgā

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāts Nils Josts ir iesniedzis pieprasījumu iekļaut Mājokļu un vides komitejas sēdē jautājumu par SIA Rīgas ūdens lēmumu piemērot maksu par nokrišņu ūdens aizvadīšanu no īpašumiem, kuros nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas.

Rīgā par notekūdeņu aizvadīšanu ir atbildīgi Rīgas ūdens un Rīgas domes Satiksmes departaments. Rīgas ūdens atbildības laukā esošajās teritorijās, kā pilsētas centrā, Āgenskalnā un Čiekurkalnā maksa tiks piemērota, savukārt Satiksmes departamenta pārziņā esošajā teritorijā ne.

“Rīdziniekiem ir svarīgi izprast, kā veidojas papildus maksa par notekūdeņiem, cik caurredzami tā tiks apsaimniekota, kurās pilsētas daļās tiks iekasēta, kā arī cik godīga ir iedzīvotāju sadalīšana tajos, kuri maksā un tajos kuri nemaksā”, uzskata deputāts.

Tiesībsargs Juris Jansons vērtē, ka no tiesiskās vienlīdzības principa raugoties, ir konstatējama atšķirīga attieksme, proti, būs iedzīvotāji, kuriem par lietus ūdeņu novadīšanu būs papildus jāmaksā tieši tāpēc, ka viņu dzīvesvietā vēsturiski nav izbūvētas nodalītas lietus ūdeņu novadīšanas sistēmas un kanalizācijas notekūdeņu sistēmas.

Informāciju sagatavoja:
RD Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu