Skip to main content

Matīss ar „Deutsche Bahn” vadību pārrunā sadarbības iespējas

21.maijā, Leipcigā, Starptautiskā transporta foruma ietvaros satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar „Deutsche Bahn” valdes priekšsēdētāju Dr. Rudigeru Grūbi, lai pārrunātu divpusējās sadarbības jautājumus.

A.Matīss iepazīstināja „Deutsche Bahn” vadītāju ar Satiksmes ministrijas redzējumu par iespējamo Latvijas lomu piegāžu ķēžu starp Ķīnu un Eiropu organizēšanā. Sarunas laikā tika uzsvērts, ka Latvija varētu būt ļoti efektīva loģistikas platforma starp Ķīnu, Centrālāziju un Ziemeļeiropas valstīm.

„Deutsce Bahn” šobrīd ir uzņēmies vadošo lomu Eiropas loģistikas nozarē, kas balstīta ilgtermiņa sadarbībā ar Rietumeiropas un ASV vadošajiem ražotājiem, kam ir rūpnīcas Ķīnā. Kā piemērus sarunas laikā Dr. Grūbe minēja datortehnikas un elektrotehnikas piegādes uz Eiropas lielāko ostu Dīsburgā, kā arī Vācijas autoražotāju piegādes uz rūpnīcām Ķīnas Ziemeļ-Austrumos.

Satiksmes ministrs aicināja „Deutsche Bahn” valdes priekšsēdētāju uz sadarbību kravu plūsmu organizēšanā, izmantojot Latvijas tranzīta un loģistikas koridoru, kā arī aicināja apmeklēt Latviju, tostarp piedalīties 2015.gadā plānotajā ministru un nozares līderu konferencē, kura norisināsies Rīgā, un kuras galvenais temats būs Eirāzijas sauszemes kravu koridoru attīstība.

Papildus informācija:
Līga Līce
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: 67028330
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu