Skip to main content

Matīss: Latvijai jāpārņem pasaules vadošo lidostu pieredze

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss 21.maijā Leipcigā, Starptautiskā transporta foruma ietvaros, piedalījās augsta līmeņa diskusijā par aviāciju.

Diskusijā piedalījās transporta ministri no tādām valstīm kā Lielbritānija, Dānija, Kanāda, Singapūra, Ukraina, Jaunzēlande, Apvienotie Arābu Emirāti, OECD ģenerālsekretārs un augstas Vācijas, ASV, Krievijas un Indonēzijas amatpersonas. Nozares viedokli pārstāvēja Kopenhāgenas un Seulas lidostu vadītāji, Eiropas aviokompāniju asociācijas prezidents un aviokompānijas „Turkish Airlines” direktors Dr. Temels Kotils. Diskusiju vadīja bijušais Eiroparlamenta prezidents Pats Koks.

Diskusijas mērķis bija apmainīties ar viedokļiem par to, kā nodrošināt pietiekamu lidostu kapacitāti apstākļos, kad aizvien pieaug pieprasījums pēc aviopārvadājumiem. Dalībnieki bija vienisprātis, ka vienlīdz svarīgs ir ne tikai kapacitātes jautājums, bet arī ērta piekļuve lidostai ar iespējami dažādiem transporta veidiem. A.Matīss atzīmēja aviācijas nozīmīgo lomu Baltijas valstu savienojamībā ar pārējo Eiropu, kā arī uzsvēra nepieciešamību integrēt lidostu „Rīga” Rail Baltica II projektā, lai būtiski palielinātu lidostas sasniedzamību.

Ministri uzsvēra, ka lidostas kalpo kā attiecīgo reģionu ekonomiskās izaugsmes un aktivitātes dzinējspēks. Tika akcentēta aizvien pieaugošā jauno tehnoloģiju loma lidostu darbības efektivitātes palielināšanā. Šajā kontekstā uzmanības vērts ir Kopenhāgenas piemērs. Proti, Kopenhāgenas lidosta pasažieru plūsmas kapacitātes palielināšanas nolūkā veica nevis dārgu un laikietilpīgu fiziskās infrastruktūras palielināšanu, bet nodrošināja visaptverošu lidostas procesu optimizāciju, sasniedzot ļoti labus rezultātus.

Latvijai ir ļoti būtiski pārņemt pasaules vadošo lidostu pieredzi, efektīvas un mūsdienu standartiem atbilstošas darbības nodrošināšanā, tai skaitā, jaunāko tehnoloģiju ieviešanā pasažieru apkalpošanā.

Foto no Starptautiskā transporta foruma Leipcigā šeit.

Papildus informācija:
Līga Līce
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālr.: 67028330
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu