Skip to main content

Matīss: Latvijas galvenā priekšrocība ir spēja piedāvāt Āzijas partneriem vienotus un integrētus transporta, loģistikas un investīciju piedāvājumus

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, 3.jūnijā, atklājot konferenci „Savienojot Āziju un Eiropu”, iepazīstināja klātesošos ar Latvijas transporta koridora un loģistikas pakalpojumu priekšrocībām.

Latvija uzstādījusi sev ilgtermiņa mērķi kļūt par strauji augošo Eirāzijas sauszemes piegāžu ķēžu posmu, īpaši specializējoties savienojumos starp Āziju un Ziemeļeiropu. A.Matīss norādīja, ka šobrīd strauji attīstās dzelzceļa koridors virzienā no Āzijas uz Centrāleiropu caur Poliju un Vāciju. Attīstot savu Eirāzijas piegāžu koridoru, Latvija necenšas konkurēt ar šīm maģistrālēm, bet gan piedāvā savas ģeogrāfiskās priekšrocības.

Latvija kalpo kā lielisks distribūcijas punkts uz Ziemeļeiropu, Baltijas valstīm un Skandināviju. Mūsu loģistikas ķēde spēj nodrošināt, ka preces no Latvijas ostām 24 stundu laikā sasniedz gala saņēmēju Baltijas valstīs, Helsinkos, Stokholmā vai Varšavā. Tāpat Latvijai ir lielākā pieredze Baltijas reģionā, organizējot konteineru pārvadājumus pa dzelzceļu. Pašlaik kursē jau trīs specializētie konteinervilcieni: Baltika Transit, Zubr, Rīgas Ekspresis. Tāpat Latvija kļuvusi par vienu no NATO Ziemeļu piegāžu ceļa nozīmīgākajiem transporta mezgliem.

"Tomēr piegāžu ķēžu vadība nenozīmē tikai preču fizisku transportēšanu. Latvija ir spējīga nodrošināt vienotu, integrētu risinājumu. Papildus multimodāliem transporta risinājumiem, mēs piedāvājam pievienotās vērtības pakalpojumus tādās jomās, kā kravu konsolidācija, uzglabāšana un distribūcija, muitas un nodokļu procedūru veikšana, komplektējošā loģistika un preču pēcapstrāde, pakošana, Eiropas Savienības vides un drošības standartu nodrošināšana eksporta produkcijai. Eiropas Savienība ir sarežģīts eksporta tirgus, bet mēs esam atvērti būt par Āzijas eksportētāju un investoru partneriem šī milzīgā tirgus apgūšanā", uzsvēra satiksmes ministrs A.Matīss.

Uzrunas noslēgumā A.Matīss informēja klātesošos par nākamā gada aprīlī Latvijas ES Padomes prezidentūras ietvaros plānoto Eiropas un Āzijas transporta ministru un biznesa līderu konferenci, kas būs veltīta augstākā līmeņa diskusijai par Eirāzijas sauszemes kravu koridoru attīstību. Šī tēma būs viena no Satiksmes ministrijas transporta jomas prioritātēm prezidentūras ietvaros nākamgad.

Konferences „Savienojot Āziju un Eiropu” mērķis ir veicināt diskusiju par transporta savienojumu un tirdzniecības ceļu attīstību starp politikas veidotājiem un uzņēmējiem. Tajā piedalās transporta ministri no tādām valstīm kā, piemēram, Bulgārijas, Horvātijas, Rumānijas, Kirgizstānas, kā arī augsta līmeņa amatpersonas no Ķīnas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas u.c.

Konferences norisi atbalsta VAS "Latvijas Dzelzceļš", VAS "Starptautiskā lidosta ,"Rīga"", Rīgas brīvostas pārvalde, "Baltic International Bank", Rīgas Tirdzniecības osta, "Radisson Blu Latvija", "Rīgas Universālais terminālis", "Baltic Floating Structures", AS "Latvijas Finieris" un "Norvik Banka".

Papildus informācija:
Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028370
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu