Skip to main content

Ministri kopā ar Rīgas Igauņu pamatskolas skolēniem un Valsts robežsardzes pārstāvjiem atklās izstādi par 18.novembri

Otrdien, 12.novembrī, Ministru kabinetā atklās izstādi „Latvijai 95”, kas veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai. Izstāde iepazīstinās ar fotogrāfijām, kurās iemūžināta gandrīz gadsimtu ilgā valsts vēsture.

Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos Laine Kučinska: „Izstāde parāda mums citu 18.novembri – konkrētāku, vēsturiski precīzāku, arī skarbāku. Un vienlaikus mēs varam novērtēt, kā līdz ar katru jaunu gadskārtu ir mainījusies mūsu valsts, mainījušies mūsu Latvijas cilvēki, pieaugot gan pašcieņai, gan arī lepnumam par savu valsti.”

Izstāde tiks atklāta valdības namā plkst. 11.20. Klātesošos valsts svētkos sveiks aizsardzības ministrs un Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs Artis Pabriks.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte iepazīstinās ar izstādes saturisko koncepciju un unikālajām fotogrāfijām no Latvijas Kara muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Valsts kancelejas krājumiem. Savukārt Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka stāstīs par savām izjūtām valsts dzimšanas dienā, sargājot Latvijas valsts robežu.

Pasākumā klāt būs arī Rīgas Igauņu pamatskolas skolēni un valsts robežsargi.

Izstāde „Latvijai 95” ir viens no pasākumiem, ko Valsts kanceleja iecerējusi simboliskajā valstiskuma nedēļā (11.–18.novembris), lai radītu svētku sajūtu, stiprinātu patriotismu un valstiskuma apziņu.

Izstāde Ministru kabineta telpās būs aplūkojama līdz 2013.gada beigām. Interesentiem iepriekš jāpiesaka apmeklējums pie Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantes Maijas Lāces pa tālruni 67082924.

Informāciju sagatavoja:
Maija Lāce
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082924
[email protected]

 

Dalies ar ziņu