Skip to main content

Ministru prezidenta divu gadu darba atspoguļojums fotogrāfijās, karikatūrās un starptautisko mediju publikācijās

Sestdien, 12.martā aprit divi gadi, kopš Saeima pirmo reizi nobalsoja par Valdi Dombrovski kā Ministru prezidentu. Šajā laikā valdības vadītājs ir bijis notikumu centrā, un par to ir rakstījuši gan Latvijas, gan starptautiskie mediji, kā arī tā darbību attēlojuši karikatūristi. Premjera gaitas ir fiksētas fotogrāfijās.

Divu gadu laikā Valdis Dombrovskis ir ticies ar saviem ārvalstu kolēģiem un piedalījies starptautiski nozīmīgos pasākumos. Daļu no spilgtākajiem foto mirkļiem var aplūkot šeit.

Iekšpolitiski nozīmīgas valdības un tā vadīja gaitas nav gājušas secen karikatūristu acīm. Karikatūrās ir attēloti gan koalīcijas veidošanas procesi, gan darbs pie strukturālo reformu un konsolidācijas veikšanas. Karikatūru izlasi var aplūkot šeit.

Starptautisko masu mediju interese par Latviju un tās valdības vadītāju bija īpaši liela 2009. gadā, kad tika uzsākta fiskālā konsolidācija, lai saņemtu starptautisko aizdevumu Latvijas ekonomikas stabilizācijai. Starp spilgtākajām pēdējā laika starptautisko mediju publikācijām minami raksti biznesa žurnālā "The Economist" un franču laikrakstā "Le Figaro", kur atklāta Dombrovska spēja krīzes apstākļos uzvarēt parlamenta vēlēšanās un atkārtoti kļūt par premjeru. Aicinām iepazīties arī ar citiem starptautisko mediju materiāliem par Ministru prezidentu, kas publicēti "The Wall Street Journal", „The New York Times”, "Die Welt", „International Herald Tribune” un citos. Tālāk iespējams iepazīties ar šiem materiāliem (sakārtoti hronoloģiskā secībā):

1. 2009.gada 9. marts, V. Dombrovskis sniedz interviju ASV laikraksta „The Wall Street Journal” žurnālistam Andrew Higgins: Latvia to Seek to Renegotiate Financial Bailout, pilns teksts šeit
Uzsākot premjerministra pienākumu pildīšanu, intervijā V. Dombrovskis stāsta par plāniem panākt izmaiņas starptautiskā aizdevuma nosacījumos un paziņo, ka Latvija ir tuvu bankrota robežai, ja netiks nodrošināta starptautiskā aizdevuma saņemšana.

2. 2009.gada 24. marts, V. Dombrovskis sniedz interviju televīzijai France 24 par starptautisko aizdevumu Latvijai, video.
Intervijā V. Dombrovskis stāsta par nosacījumiem starptautiskā aizdevuma saņemšanai, lai izvairītos no valsts bankrota.

3. 2009. gada 2. aprīlis. Raksts par V. Dombrovski portālā „European Voice”: The young pretender, pilns teksts šeit.
Rakstā stāstīts par V. Dombrovska iecelšanu amatā un sarežģīto darba uzdevumu, lai panāktu Latvijas izvairīšanos no bankrota

4. 2009.gada 26. aprīlis, V. Dombrovskis sniedz interviju Vācijas laikrakstam „Die Welt”: "WIR BRAUCHEN EINE NEUE ÜBEREINKUNFT MIT WÄHRUNGSFONDS UND EU", pilns teksts šeit.
Intervijā V. Dombrovskis stāsta par nepieciešamību veikt izmaiņas starptautiskā aizdevuma nosacījumos un par plānotajiem pasākumiem valsts budžeta deficīta samazināšanai, lai novērstu valsts bankrotu.

5. 2009. gada 24. maijs, V. Dombrovskis komentē situāciju Latvijas ekonomikā ASV laikrakstam „The New York Times”: Latvia Races to Cut Deficit to Keep to Its Bailout Deal, pilns teksts šeit.
Komentējot situāciju Latvijas ekonomikā 2009. gada sākumā, V. Dombrovskis norāda, ka Latvija arvien vairāk apzinās savas problēmas un vienīga izeja no situācijas ir starptautiskā aizdevuma saņemšana.

6. 2009.gada jūlijs, V.Dombrovska intervija lietuviešu žurnālam Valstybe: Baltijos tigrai dantu neteko ir del politiku nekompetencijos, pilns teksts šeit (tulkojums latviešu valodā tiks pievienots tuvākajā laikā). Intervijā V.Dombrovskis stāsta par budžeta izdevumu samazināšanas nepieciešamību un sociālo garantiju nodrošināšanu, lai valsts izkļūtu no finanšu krīzes.

7. 2010. gada 4. augusts, Bloomberg televīzijas intervija ar V. Dombrovski par budžeta situācijas stabilizāciju: Dombrovskis says Latvia`s Austerity Programm may ease as Economy Recovers, pilns teksts šeit.
Intervijā V. Dombrovskis stāsta par paveikto fiskālo konsolidāciju un Latvijas ekonomikas izaugsmes atjaunošanās prognozēm.

8. 2011. gada 25. janvāris, V. Dombrovskis sniedz interviju „BBC World Service” programmas „Business Daily” žurnālistei Lesley Curwen: Lessons from Latvia, pilns teksts šeit.
Intervijā V. Dombrovskis stāsta par Latvijas ekonomikas stabilizāciju pēc krituma 19% apmērā 2009. gadā un atgriešanos uz ekonomikas pieaugumu ceļa 2010. gadā. Latvija budžeta deficītu samazināja par 16% no IKP, un pasaules līderi vēršas pie Latvijas valdības pēc padoma, saskaroties ar līdzīgu uzdevumu.

9. 2010. gada 2. novembris, biznesa žurnāla „The Economist” Austrumeiropas eksperts Edvard Lucas raksta par V. Dombrovska palikšanu amatā pēc parlamenta vēlēšanām: And the next trick is, pilns teksts šeit.
V. Dombrovska spēju saglabāt amatu, neskatoties uz smago krīzi un taupības pasākumiem, the Economist nodēvējis par īstu burvju triku.

10. 2011. gada 4. februāris, Francijas laikraksts „Le Figaro” raksta par V. Dombrovska paveikto valsts finanšu un ekonomiskās situācijas stabilizācijai „La Lettonie, laboratoire de l`austerite en Europe, sort de la crise affaiblie”, pilns teksts (latviešu valodā, franču valodā).
Francijas laikraksts “Le Figaro” V. Dombrovski salīdzina ar cilvēku – orķestri, kurš sarežģītā ekonomiskā situācijā spējis sastādīt trīs valsts budžetus ar ievērojamiem valsts izdevumu samazinājumu un saņēmis vēlētāju atbalstu. Laikraksts to sauc par “prouesse politique” – politisku drošsirdību.

11. 2011. gada 1. marts, „International Herald Tribune” žurnālists Stephen Castle raksta par V. Dombrovska atalgojumu: European Union Salaries ar Haven for Eastern Europeans, pilns teksts šeit.
Rakstā žurnālists norāda, ka V. Dombrovskim ir viens no grūtākajiem darbiem politikā: samazināt darbavietas un algas, lai stiprinātu valsts finansiālo situāciju.

 

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082919
 [email protected]

Gatis Tauriņš
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultants
Tālr.: 67082828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu