Skip to main content

Ministru prezidenta oficiālās vizītes Korejas Republikā un darba vizītes Honkongā programma

No 8. līdz 13. jūnijam Ministru prezidents Valdis Dombrovskis oficiālā vizītē apmeklēs Korejas Republiku un darba vizītē – Honkongu. Vizīšu mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību starp uzņēmumiem, tādēļ abās vizītēs premjeru pavadīs Latvijas uzņēmēju delegācija.

Trešdien, 8. jūnijā plānota V. Dombrovska tikšanās ar Korejas Fonda pārstāvjiem. Korejas Fonds izveidots 1991. gadā ar mērķi uzlabot starptautiskās sabiedrības informētību par Koreju, kā arī veicināt labas attiecības ar citiem pasaules reģioniem, īstenojot dažādas sadarbības programmas. Tāpat 8. jūnijā premjers sniegs interviju Dienvidkorejas lielākajam angļu valodā iznākošajam laikrakstam „The Korea Herald”.

Ceturtdien, 9. jūnijā premjers piedalīsies brokastīs ar Korejas uzņēmējiem, bet pēc tam uzrunās tūrisma semināra „Latvija – jauns tūrisma galamērķis Ziemeļeiropā” dalībniekus. Ceturtdien notiks arī Korejas Importētāju asociācijas (KOIMA) organizētā starptautiskā izstāde „Import Goods Fair 2011”, kurā V.Dombrovskis atklās Latvijas uzņēmēju stendu. 9. jūnija pēcpusdienā plānotas Latvijas Ministru prezidenta tikšanās ar Korejas Republikas prezidentu un Korejas Republikas premjerministru.

Piektdien, 10. jūnijā V. Dombrovskis kopā ar uzņēmēju delegāciju tiksies ar Dienvidkorejas četru lielāko uzņēmēju asociāciju – Korejas Rūpniecības federācijas, Korejas Starptautiskās tirdzniecības asociācijas, Korejas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Korejas Mazo un vidējo uzņēmumu federācijas pārstāvjiem, apmeklēs uzņēmumu Samsung Electronics, kā arī piedalīsies Latvijas goda konsulāta Korejā rīkotajā pieņemšanā.

Korejas Republiku V. Dombrovskis apmeklēs kopā ar Latvijas uzņēmumu pārstāvjiem, kas darbojas loģistikas, kokapstrādes, tūrisma, farmācijas un citās industrijas, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Rīgas Tūrisma attīstības biroja un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvjiem. Lai meklētu jaunas sadarbības iespējas, uz Dienvidkoreju kopā ar premjeru dosies tūrisma kompāniju „TAS Baltics”, „Baltic Travel Group”, „Your Run”, kokapstrādes kompāniju „Latvijas Finieris”, „Dendrolight Latvia”, „Dores Fabrika” un „Smiltene Impex” pārstāvji, uzņēmumu „SAF Tehnika”, „Silvanols”, „ABEDD Baltic” un „RRB Project” pārstāvji, kā arī pārstāvji no Rīgas un Ventspils brīvostām.

Sestdien, 11. jūnijā Latvijas delegācija ieradīsies Honkongā, kur plānota V. Dombrovska tikšanās ar Latvijas goda konsulu Honkongā. Svētdien, 12. jūnijā Latvijas delegācija tiksies ar latviešu kopienas pārstāvjiem Honkongā, kā arī kopīgi noskatīsies pirmizrādi Latvijas un Honkongas kopražojuma filmai „Amaya”, kuras režisors ir Māris Martinsons.

Pirmdien, 13. jūnijā paredzētas V. Dombrovska tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas Ārlietu ministrijas komisāru un Honkongas īpašā administratīvā reģiona vadības pārstāvjiem. Pirmdienas pēcpusdienā Ministru prezidents teiks uzrunu Honkongas universitātē, savukārt, vakarā V. Dombrovskim paredzēta tikšanās ar Honkongas un Makao uzņēmējiem.
Uz Honkongu kopā ar premjeru dosies uzņēmēju delegāciju, kurā tūrisma industriju pārstāvēs „TAS Baltics”, „Baltic Travel Group” un „Your Run”, kokapstrādes nozari – „Dendrolight Latvia” un „Dores Fabrika”, loģistikas un transporta sfēru – Rīgas un Ventspils brīvostas. Tāpat delegācijā piedalīsies arī pārstāvji no uzņēmumiem „ABEDD Baltic” un „RRB Project”, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 67082865
[email protected]

 

Dalies ar ziņu