Skip to main content

Kristovskis vienojas par attiecību intensificēšanu ar Indonēzijas un Malaizijas ārlietu ministriem

6. un 7. jūnijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalījās 10. Āzijas – Eiropas samita (ASEM) ārlietu ministru sanāksmē Budapeštā, Ungārijā. Sanāksmes ietvaros ministrs teica uzrunu par netradicionālajiem drošības izaicnājumiem, uzsverot, ka mūsdienu drošības izaicinājumiem un draudiem piemīt globāls raksturs, tie savstarpēji mijiedarbojas, to risināšanai ir nepieciešama ne tikai visaptveroša pieeja, bet arī konkrēti ikdienas pasākumi, mērķtiecīgi risinājumi. Ministrs īpaši uzsvēra Latvijas iesaisti un atbalstu Afganistānas stabilziācijas un rekonstrukcijas centienos.

Tāpat sanāksmes ietvaros ārlietu ministrs tikās ar Indonēzijas ārlietu ministru Dr. Marti M. Natalegavu (Dr. Marty M. Natalegawa) un Malaizijas ārlietu ministru Dato Sri Anifahu Amanu (Dato Sri Anifah Aman). Tikšanos laikā ministrs apliecināja Latvijas interesi veidot ciešākas attiecības ar Dienvidaustrumāzijas reģiona valstīm, īpaši uzsverot sadarbības veicināšanu ekonomikas un uzņēmējdarbības jomā. Lai intensificētu sadarbību politiskajā līmenī, Ģ. V. Kristovskis un Latvijas uzņēmēju delegācija tika uzaicināti apmeklēt Dienvidaustrumāzijas reģiona valstis. Savukārt Ģ. V. Kristovskis uzaicināja Indonēzijas un Malaizijas kolēģus apmeklēt Latviju.

Sanāksmes ietvaros Latvijas ārlietu ministrs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets parakstīja Latvijas un Igaunijas divpusēju līgumu par klasificētās informācijas aizsardzību.

10. Āzijas – Eiropas samita (ASEM) ārlietu ministru sanāksme notiek 6. un 7. jūnijā. Sanāksmē tiek runāts par netradicionālajiem drošības izaicinājumiem, tāpat ministri izklāsta viedokļus par aktuālajiem reģionālajiem notikumiem Eiropā un Āzijā. Tiek diskutēts arī par globālajiem un reģionālajiem jautājumiem, kā arī Āzijas-Eiropas samita turpmāko paplašināšanos un darbību.

Latvija dalību ASEM izmanto, lai paustu nostāju par aktuālajiem globālajiem notikumiem, kā arī lai tiktos ar Āzijas valstu augstākajām amatpersonām un veidotu regulāru dialogu.

ASEM sadarbība sākās 1996. gadā, lai attīstītu Eiropas un Āzijas partnerību. ASEM veido desmit Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācijas dalībvalstis (Bruneja, Kambodža, Indonēzija, Laosa, Malaizija, Birma/Mjanma, Filipīnas, Singapūra, Taizeme, Vjetnama), Japāna, Dienvidkoreja, Ķīna, Indija, Pakistāna, Mongolija, Austrālija, Jaunzēlande, Krievija un 27 Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī Eiropas Komisija un ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju Asociācija) sekretariāts.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu