Skip to main content

Reitingu aģentūra Moodys uzlabo Latvijai kredītreitinga nākotnes vērtējumu

Pirmdien, 6. jūnijā reitingu aģentūra Moodys Investors Service (Moodys) uzlaboja Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu no stabila uz pozitīvu, saglabājot stabilu kredītreitingu iepriekšējā līmenī (Baa3).

„Tas, ka valsts kredītreitinga nākotnes novērtējums ir uzlabots no stabila uz pozitīvu ir ļoti nozīmīgs un gaidīts signāls gan valsts vērtspapīru investoriem, gan privātā sektora investoriem, un sniegs atbalstu investīciju piesaistes veicināšanā Latvijas ekonomikā. Šis novērtējums ir nozīmīgs Latvijas ekonomiskās attīstības potenciālam, jo norāda, ka aģentūra atzinīgi novērtē valdības līdz šim paveikto. Taču, lai jau tuvākajā nākotnē mēs varētu sagaidīt arī kredītreitinga uzlabojumus, valdībai ir jāvienojas par konkrētiem un kvalitatīviem budžeta konsolidācijas pasākumiem”, uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Moodys savā paziņojumā norāda, ka Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējums no stabila mainīts uz pozitīvu, pamatojoties uz valsts ekonomikas atlabšanu un pozitīvām vidējā termiņa izaugsmes prognozēm un veikto budžeta konsolidāciju. Tāpat Moodys kā pozitīvu sasniegumu uzsver Latvijas progresu, pildot nepieciešamos kritērijus, lai veiksmīgi pievienotos eirozonai.

Moodys arī atzīst, ka Valsts prezidenta lēmums rosināt Saeimas atlaišanu neietekmē aģentūras vērtējumu, taču tā noteikti sekos politiskajai situācijai Latvijā un gadījumā, ja politisko pārmaiņu rezultātā fiskālās konsolidācijas apjoms būs mazāks nekā plānots, reitingu aģentūra var izlemt par nākotnes vērtējuma maiņu atpakaļ no pozitīva uz stabilu.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija

 

 

Dalies ar ziņu