Skip to main content

Ministru prezidenta ziņojums Saeimai par grozījumiem likumā „Par valsts budžetu 2011.gadam” izskatīšanai 2. lasījumā

Ministru prezidenta Valda Dombrovska vadītā pirmā Ministru kabineta sagatavotie 2009. gada valsts budžeta grozījumi, valstij draudošas maksātnespējas laikā 2009. gada vidū uzsāka virzību uz finansiālās stabilitātes atjaunošanu un stingras fiskālās disciplīnas ievērošanu. Tika atjaunota uzticību valdības īstenotajai fiskālajai politikai un novērsta ekonomikas tālāka lejupslīde.

Savukārt 2010. gada budžets, neskatoties uz to, ka 2010. gads bija vēlēšanu gads, kas tradicionāli mazina politisko gribu pieņemt nepopulārus lēmumus, deva iespēju stabilizēt ekonomisko situāciju un turpināja ekonomikas sildīšanas pasākumus, paātrinot ES fondu apguvi. Tas ļāva Latvijai atgriezties pie ekonomikas izaugsmes.

2011. gada budžeta sagatavošana notika laikā, kad ekonomiskā nestabilitāte Eiropā pieauga un bija izšķirošs brīdis parādīt Latvijas spēju virzīties uz ilgtspējīgu izaugsmi, palielinot savu konkurētspēju ārējos tirgos.

Ekonomikas pakāpeniska augšupeja, ražošanas attīstība, eksporta kāpums un aktīvāka cīņa ar ēnu ekonomiku un izvairīšanos no nodokļu nomaksas ir tie faktori, kas ļāvuši palielināt ieņēmumu prognozes, panākot tālāku budžeta deficīta samazinājumu. Ekonomikas augšupeja atviegloja 2011. gada valsts budžeta grozījumu sagatavošanu un ieliek pamatu tāda 2012. gada budžeta izstrādei, kas nodrošina atbilstību Māstrihtas kritērijiem, paverot iespēju pievienoties eiro zonai.

Ar pilnu ziņojuma tekstu ir iespējams iepazīties šeit.

 

Dalies ar ziņu