Skip to main content

Ministru prezidente aicina Ziemeļvalstu un Baltijas valstu premjerus uz ciešu sadarbību Eiropas stratēģiskās komunikācijas jautājumos

FOTO no tikšanās

Trešdien, 28.oktobrī, Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā tikās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) Ministru prezidenti, lai pārrunātu aktuālākos Eiropas un valstu sadarbības jautājumus. Līdztekus Eiropas ekonomiskās izaugsmes jautājumiem, tika pārrunāti arī Eiropas drošības politikas un stratēģiskās komunikācijas temati. Latvijas Ministru prezidente tikšanās laikā pievērsa uzmanību stratēģiskās komunikācijas nozīmei.

L.Straujuma sanāksmē uzsvēra, ka Latvija ir daudz darījusi stratēģiskās komunikācijas jautājumu virzībai. Pēc Ministru prezidentes sacītā, NVO šobrīd veido Baltijas mediju izcilības centru Rīgā, lai uzlabotu žurnālistikas kvalitāti Baltijas valstīs un Austrumpartnerības valstu telpā. Tāpat viņa akcentēja, ka Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē tika izstrādāts Stratēģiskās komunikācijas rīcības plāns. “Tagad to nepieciešams aktīvi īstenot dzīvē,” sacīja L.Straujuma.

Tikšanās laikā Latvijas valdības vadītāja aicināja NB8 sadarbības platformu turpināt stiprināt šogad dibināto NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbību. Tāpat L.Straujuma uzsvēra, ka “ir svarīga lielāka sinerģija, savstarpēja mijiedarbība starp ES un NATO darbībām stratēģiskās komunikācijas jautājumos gan praktiskā, gan politiskā līmenī”.

Ministru prezidente akcentēja, ka Eiropai ir nepieciešama proaktīva stratēģiskā komunikācija, veidojot savu stāstu par Eiropu un tās nākotni.

L.Straujuma piebilda, ka Latvija kā nākamā NB8 koordinatore turpinās attīstīt stratēģisko komunikāciju kā prioritāti NB8 valstu sadarbībā 2016.gadā.

Papildu informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu