Skip to main content

Latvijas un Lielbritānijas valdību vadītāji: ES četras pamatbrīvības ir neaizskaramas

Ceturtdien, 29.oktobrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Reikjavīkā, Islandē, tikās ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu (David Cameron), pārrunājot Eiropas Savienības aktualitātes, drošības politiku, ES nākotni un divpusējās attiecības.

Apspriežot drošības stiprināšanu Eiropā, Ministru prezidente pateicās Lielbritānijai par tās lēmumu sūtīt savas valsts karavīrus uz Baltijas valstīm. “Latvija ir par pastāvīgu un nepārtrauktu NATO spēku klātbūtni Baltijā un paldies Lielbritānijai par tās ieguldījumu,” sarunā uzsvēra L.Straujuma, informējot, ka Latvija mērķtiecīgi stiprina aizsardzības un iekšlietu jomu. “Esam nākamā gada budžetā paredzējuši 1,4 % no IKP aizsardzībai un 2018.gadā plānojam sasniegt 2 % no IKP,” sacīja L.Straujuma.

L.Straujuma pateicās Lielbritānijai par atbalstu Latvijai tās prezidentūrā ES Padomē, virzot visai ES attīstībai būtiskus tematus. Savukārt D.Kamerons atzīmēja, ka tieši Latvijā tās prezidentūras laikā viņš ir aizsācis sarunu ar saviem kolēģiem par ES nākotnes jautājumiem. “Latvija vēlas redzēt Lielbritāniju kā ES dalībvalsti arī nākotnē,” piebilda L.Straujuma.

D.Kamerons informēja L.Straujumu par Lielbritānijas redzējumu ES nākotnes veidošanai un vēlmi panākt vienošanos ar pārējām ES dalībvalstīm līdz šī gada beigām. Abu valstu valdību vadītāji sarunā bija vienisprātis, ka ES līgumos nostiprinātās četras pamatbrīvības ir neaizskaramas.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu