Skip to main content

Ministru prezidente: atbalstu izglītības ministres tālāko darbu pie pedagogu darba samaksas jaunā modeļa

Trešdien, 25.februārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar izglītības ministri Mārīti Seili, lai apspriestos par ministrijas veikto darbu pie pedagogu darba samaksas jaunā modeļa. Sarunā ministre uzsvēra, ka jaunā pedagogu darba samaksas modeļa mērķis ir palielinot pedagogu atalgojumu, nodrošināt finanšu resursu racionālu izmantošanu un efektīvu atbalstu skolēniem.

Modelī piedāvātais risinājums ir 36 stundu darba nedēļa, kurā vidējais kontaktstundu skaits ir 24. Skolotāja amata alga būtu atkarīga no vidējā skolēnu skaita klasē neatkarīgi no skolas atrašanās vietas. Plānots, ka jaunais modelis dos iespēju mērķtiecīgi nodot valsts mērķdotācijas finanšu līdzekļus noteiktas skolu grupas pedagogu darba samaksai. Tāpat tas paredz, ka valsts finansējums skolotāju algām nonāk skolā, un ir novērsta iespēja to vairākkārt pārdalīt.

L.Straujuma sarunas noslēgumā ministrei sacīja, ka atbalsta modeļa tālāku izstrādi un darbu pie tā ieviešanas. Ministru prezidente šo piektdien, apmeklējot Latgali, Nautrēnu vidusskolā tiksies ar dažādu Latgales skolu pārstāvjiem, lai turpinātu viedokļu apmaiņu par izglītības jautājumiem un konkrēti pedagogu darba samaksas jauno modeli.

Papldus informācija:
Aiva Rozenberga,
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu