Skip to main content

Kariņš: Eiropas Enerģētikas savienība ir Latvijas interesēs

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) uzsver, ka Eiropas Enerģētikas savienības izveidošana un dalībvalstu sadarbības stiprināšana enerģētikas politikas un energoresursu piegāžu jautājumos, ir nozīmīgs solis energoatkarības no Krievijas resursiem samazināšanai.

Šodien, 25.februārī, K. Kariņš EP plenārsēdes debatēs par Eiropas Komisijas piedāvāto plānu Enerģētikas savienības izveidošanai, aicināja kolēģus to atbalstīt. “Skatoties uz ģeopolitisko situāciju un runājot par mūsu ārējo drošību, viens no svarīgākajiem faktoriem šobrīd ir enerģētiskā drošība. Ir jāveido Eiropas Enerģētikas savienība. Savelkot savus spēkus kopā mēs būsim lielākā enerģētiskā drošībā,” norādīja K. Kariņš.

Uzrunājot kolēģus, K.Kariņš uzsvēra nepieciešamību samazināt Eiropas Savienības atkarību no energoproduktu importa. “Vairāk kā pusi no Eiropas Savienības patērētās enerģijas mēs importējam, maksājot par to vairāk ka miljardu eiro dienā. Lielākais šīs naudas saņēmējs ir Krievija, kuras prezidents šobrīd karo ne tikai pret Ukrainu, bet Rietumu vērtībām kopumā,” teica deputāts.

Šodien EK nāca klajā ar plānu Eiropas Enerģētikas savienības izveidei, ar kuru Eiropas Parlamenta deputāti tika iepazīstināti plenārsēdē Briselē. EK priekšlikums paredz izveidot Enerģētikas savienību balstoties uz tādiem pamatprincipiem kā enerģētikas drošība, piegāžu diversifikācija, energotīklu savienošana un patiesi vienota enerģētikas tirgus radīšana.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu