Skip to main content

VIENOTĪBA aicina nevirzīt skatīšanai VK sagatavotos grozījumus KNAB likumā

Valsts kancelejas (VK) izstrādātie grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) likumā nerisina esošās biroja darbības un pārraudzības problēmas, tādēļ tas nav virzāms tālākai izskatīšanai valdībā. Tā šodien, izvērtējot piedāvātos likuma grozījumus, lēmuši partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti.

Latvijas tiesiskās un demokrātiskās vides stiprināšanai ir nepieciešams spēcīgs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, kurš spēj gan operatīvi izvērtēt iespējamus korupcijas riskus un novērst pārkāpumus, gan efektīvi uzraudzīt partiju finanses un īstenot citas tam likumā noteiktās funkcijas. Diemžēl piedāvātie likuma grozījumi šos mērķus nesasniedz, tādēļ darbs pie KNAB likuma uzlabošanas jāturpina Saeimā, meklējot tādus juridiskus risinājumus, kas nākotnē spētu nodrošināt gan efektīvu KNAB darbību, gan risinātu biroja pārraudzības problēmas, norāda VIENOTĪBA.

Par nepieciešamajām izmaiņām KNAB darbības uzlabošanai partija rosina diskutēt Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas veidotā darba grupā.

Dalies ar ziņu