Skip to main content

PVD atklājis pārkāpumus „Aqua Riga” dzeramā ūdens ražošanā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot dzeramā ūdens „Aqua Riga” ražošanu, tirdzniecību un transportēšanu, ir atklājis, ka dzeramā ūdens „Aqua Riga” ražošanā iesaistītie uzņēmumi ir pieļāvuši neatbilstības, kas noveda pie tā, ka tirdzniecībā nonāca kvalitātes prasībām neatbilstošs produkts.

Pārbaude veikta balstoties uz Rīgas domes deputāta Valda Gavara iesniegumu, kurā deputāts lūdza noskaidrot, kā tirdzniecībā Rīgā veikalā Maxima, Ulmaņa gatvē 88a ir nonākušas dzeramā ūdens pudeles ar tumšas krāsas duļķēm un nogulsnēm.

Ņemot vērā PVD atklātos pārkāpumus, Valdis Gavars ir iesniedzis deputāta pieprasījumu RD Pilsētas īpašumu komitejā izskatīt jautājumu, kā uzņēmumā „Aqua Riga” ir novērsti PVD atklātie pārkāpumi. Komiteja sēdē ir aicināti piedalīties arī RD Īpašuma departamenta, „Rīgas ūdens” un „Aqua Riga” vadības pārstāvji.

PVD atbildē deputātam ir teikts, ka pārbaužu laikā tika pētīti ūdens ieguves, apstrādes un transportēšanas apstākļi, kā arī kvalitātes, nekaitīguma un uzglabāšanas nosacījumu ievērošana. Par ūdens ieguvi un Zaķumuižas urbuma apsaimniekošanu atbild pašvaldības uzņēmums „Rīgas ūdens”, teikts atbildes vēstulē. Dzeramā ūdens „Aqua Riga” ražošanas procesā ir iesaistīti vairāki uzņēmumi, un tas palielina risku ietekmēt galaprodukta kvalitāti un nekaitīgumu, pieļaujot kļūdu kādā no ražošanas posmiem.

„Jācer, ka turpmāk „Aqua Riga” dzeramā ūdens kvalitāte tiks rūpīgāk pārbaudīta. Tomēr svarīgi ir ne tikai cerēt, bet arī novērtēt amatpersonu atbildību ,” uzsver Valdis Gavars.

Iepriekš iecere pašvaldībai nodarboties ar dzeramā ūdens ražošanu un tirgošanu ir izpelnījusies kritiku no nozares uzņēmumiem, Konkurences padomes un Ekonomikas ministrijas par iespējamo vienlīdzīgas konkurences kropļošanu.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu