Skip to main content

Ministru prezidente Iprā piemin Pirmā pasaules kara simtgadi

FOTO no vizītes

Ceturtdien, 26.jūnijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Iprā (Beļģija) pieminēja Pirmā pasaules kara simtgadi.

„Divdesmitā gadsimta sākums Eiropas atmiņā palicis kā kara un vardarbības šausmu plosīts. Nelielā Flandrijas pilsēta Ipra simbolizē kara fronti Rietumos, tieši tāpat, kā cauri Latvijai visus kara gadus vijās Austrumu frontes līnija. Tomēr šie traģiskie notikumi pamodināja latviešu tautas nacionālo pašapziņu un uz Pirmā pasaules kara drupām dzima Latvijas valsts. Noliecu galvu visu to priekšā, kuri cīnījās par labāku Eiropu, un arī par mūsu Latviju,” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

ES dalībvalstu līderi Iprā ieradās pirms kārtējās Eiropadomes, kas norisinās 26.un 27.jūnijā.

Darba vakariņās ceturtdien pēc svinīgās ceremonijas valstu un valdību vadītāji diskutēja par ES stratēģisko dienaskārtību, kas iezīmēs attīstības virzienus turpmākajiem pieciem gadiem. Kā būtiskākos virzienus ES līderi atzīmēja savienību nodarbinātībai, izaugsmei un konkurētspējai, savienību, kas dod pilsoņiem tiesības un aizsargā viņus, enerģētikas savienību, brīvības, drošības un tiesiskuma savienību, kā arī ES kā spēcīgu globālo spēlētāju.

Diskusija turpinās 27.jūnijā Briselē.

Flandrijas pilsēta Ipra tiek saistīta ar visasiņainākajām kaujām Pirmā pasaules kara vēsturē, kur pamatīgus zaudējumus cieta visas iesaistītās puses. Ipras apkaimē arī pirmo reizi tika izmantota nāvējošā gāze – ķīmiskais ierocis iprīts.

Papildus informācija:
Džeina Tamuļeviča
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29782012
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu