Skip to main content

VIENOTĪBA vienojas par sadarbību ar Latgales un Talsu reģionālajām partijām

Partija VIENOTĪBA nākamajās Saeimas vēlēšanās sadarbosies ar vēl divām reģionālajām partijām – Latgales partiju un partiju “Talsu novada attīstībai”. To paredz šodien, 26.jūnijā, parakstītā partiju vienošanās par sadarbību.

Vienošanos parakstīja VIENOTĪBAS priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Latgales partijas priekšsēdētājs, Daugavpils pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis un partijas “Talsu novada attīstībai” vadītājs Aldis Vilsons.

Sadarbība un spēku apvienošana liecina par Latvijas politisko spēku briedumu un atbildīgumu, kas šobrīd mūsu sabiedrībai nepieciešams vairāk nekā jebkad agrāk. Aizvadīto mēnešu notikumi reģionā liek mums pārdomāt ne vien valsts ārējās drošības, bet arī Latvijas iekšpolitiskās efektivitātes jautājumus. Mums jāizmanto visas iespējas veidot plašu politisku platformu mūsu valsts nākotnes vārdā. Politisku fragmentāciju vairs nevaram atļauties, parakstot vienošanos, uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Šodien parakstītā vienošanās par sadarbību papildina šī gada aprīlī noslēgtos VIENOTĪBAS sadarbības līgumus ar "Jēkabpils reģionālo partiju", partijām "Kuldīgas novadam", "Ogres novadam", "Tukuma pilsētai un novadam" un "Valmierai un Vidzemei”.

VIENOTĪBAS un reģionālo partiju sadarbības mērķis ir nodrošināt Latvijas ilgtspējīgu un līdzsvarotu izaugsmi, Latvijas novadu un pilsētu attīstību, kā arī iespējami plašāku sabiedrības līdzdalību politikas veidošanā.

Partiju kopīgs mērķis ir stabilas labēji centriskas valdības koalīcijas izveide pēc 12.Saeimas vēlēšanām, kas balstīta uz ekonomiskās izaugsmes, stingras fiskālās atbildības, ilgtspējas, sociālās solidaritātes, līdzsvarotas reģionālās attīstības principiem, teikts šodien parakstītajā sadarbības līgumā.

Vienošanās arī paredz viedokļu saskaņošanai un labāko rīcībpolitikas risinājumu izstrādāšanai izveidot Reģionālās attīstības padomi, kuras kompetencē būs kopīgas nostājas formulēšana reģionālās attīstības jautājumos. Padomē pēc savstarpējas vienošanās var tikt pieaicināti citu reģionālo partiju pārstāvji.

Dalies ar ziņu