Skip to main content

Rinkēvičs: kopā ar Austrāliju turpināsim strādāt, lai atbrīvotu žurnālistu Pēteri Gresti un viņa kolēģus

26. jūnijā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar Austrālijas ārlietu un tirdzniecības ministri Džūliju Bišopu (Julie Bishop) vienojās turpināt intensīvi strādāt, lai latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pēteris Greste pēc iespējas drīzāk tiktu atbrīvots. Telefona sarunā ministri izteica stingru nosodījumu netaisnīgajam Kairas tiesas lēmumam pret „Al Jazeera” žurnālistiem.

Tiesas procesā nav ņemti vērā visi apstākļi, tai skaitā nav arī tiešu pierādījumu. Ministri bija absolūti vienisprātis, ka jāturpina kopīgs darbs taisnīga tiesas lēmuma panākšanai. Savstarpēji sadarbojoties un koordinējot rīcību, šo lietu ir iespējams ievirzīt labvēlīgā gultnē. Ministri izvērtēja pašreiz iespējamo labāko rīcību, kas nodrošinātu P. Grestes un viņa kolēģu atbrīvošanu.

Ministrs Rinkēvičs informēja par līdz šim izdarīto, kā arī par plānoto turpmāko rīcību, mobilizējot ES un atsevišķas Eiropas valstis, gan arī to sabiedrību žurnālistu aizstāvībai.

„Svarīgākais ir strādāt kopā gan Kairā, gan starptautiskajās organizācijās, gan arī dažādās pasaules valstīs”, uzsvēra Rinkēvičs.

Latvija galvenokārt koncentrēsies uz ES, bet Austrālija uz pārējiem reģioniem, aicinot savus kolēģus šo jautājumu aktualizēt arī divpusējos kontaktos ar Ēģipti.

Ministri sarunas noslēgumā vienojās uzturēt regulārus savstarpējos kontaktus.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu