Skip to main content

Ministru prezidente: Lai lepni un brīvi cilvēki dzīvo Baltijas un Ziemeļvalstīs, lai lepna un brīva skan mūsu dziesma

FOTO no pasākuma

Rīga, 2015.gada 28.jūnijs. Ir pagājuši 20 gadi, kopš Latvijas kormūzikas leģenda, virsdiriģents Imants Kokars iedibināja Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, esmu pārliecināta, ka šī tradīcija ilgs paaudzēm ilgi, šovakar, uzrunājot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku dalībniekus sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente sacīja, ka “šī gada pirmajā pusgadā Latvija bija prezidējošā valsts ES Padomē, un es gribu pateikt paldies katram cilvēkam, kas ar izcilu darbu ir piedalījies veiksmīgas Latvijas prezidentūras darbā. Šovakar esat visas skanīgās Eiropas balss prezidenti – Eiropas balss skan šeit, Mežaparka estrādē. Jūs esat atnesuši uz Rīgu savu valstu spēku, kultūras tradīcijas, vērtības, kas veidojušās gadu simtu garumā, jūs tās nesīsiet uz priekšu nākamajām paaudzēm. Paldies par jūsu ikdienas darbu un par šiem skaistajiem svētkiem Rīgā! Esam lepni par mūsu vērtībām!

Lai mūžam lepna un brīva dziesma skan Baltijas un Ziemeļu valstīs! Lai lepni un brīvi cilvēki dzīvo mūsu valstīs!”.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkos, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus, Rīgā un Latvijas novados piedalījās kori no Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildināja deju kolektīvi un pūtēju orķestri.

Uzziņai:
Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, t.sk. a cappella izpildījumā, kura raksturīga Baltijas valstīm. Iepriekšējie svētki notikuši – Latvijā (1995), Zviedrijā (1997), Norvēģijā (2000), Lietuvā (2002), Igaunijā (2008), Islandē (2010) un Somijā (2012).

 

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu