Skip to main content

Ministru prezidente Laimdota Straujuma atklās sociālo projektu „Es zinu, Tu to vari!”

Ceturtdien, 10.jūlijā, Grīziņkalnā Ministru prezidente Laimdota Straujuma atklās sociālo projektu „Es zinu, Tu to vari!”. Projekta mērķis ir radīt jauniešiem iespēju pavadīt pēdējos divus vasaras mēnešus fiziski aktīvi, aizstāt atkarības vielu lietošanu ar veselīgu dzīvesveidu un pašiem izmēģināt dalību dažādās izglītojošās un sportiskās aktivitātēs.

Preses konferencē piedalīsies Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš, kampaņas idejas autors Raimonds Elbakjans (Ghetto Family), Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības Valdes priekšsēdētājs Māris Slēziņš un portāla draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks. Konferenci vadīs televīzijas personība Renārs Zeltiņs.

Sociālais projekts „ Es zinu, Tu to vari!” tapis, sadarbojoties valsts un nevalstiskajām organizācijām, lai cīnītos ar pēdējā gada laikā jauniešu vidū izplatīto jauno psihoaktīvo vielu jeb tā saukto spice lietošanu. Ieviešot regulējumus likumdošanā, narkotisko vielu pieejamība un lietošana šobrīd ir samazinājusies, tomēr ir jāturpina darbs jauniešu veselības veicināšanā un jārada jauniešiem iespējas lietderīgi un mērķtiecīgi pavadīt brīvo laiku, īpaši vasaras mēnešos.

Projekta ietvaros ir sagatavots manifests, kurš tiks prezentēts preses konferencē. Manifesta mērķis ir sabiedrībai atgādināt par izvēli, kura pastāv jebkuram, ka tikai sabiedrība kopumā spēj cīnīties ar narkotisko vielu lietošanas samazināšanu. Jebkuram klātesošajam būs iespēja ar to iepazīties un parakstīt.

Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu veltīti tieši jauniešu mērķa auditorijai, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiks vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Visas projekta aktivitātes ikviens interesents var apskatīt portālā draugiem.lv lapā „Es zinu, Tu to vari!”. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Projektu organizē Ghetto Family sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga Federāciju, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrību, Latvijas Skautu un Gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Mazpulkiem un Latvijas Tautas sporta asociāciju.

Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Preses konference notiks 2014.gada 10.jūlijā plkst. 14.30 Grīziņkalnā, Jāņa Asara iela 24, Rīgā.

Informāciju sagatavoja:
Projekta „Es zinu, Tu to vari!”
Komunikācijas koordinatore
Ieva Lorence
Tālr.: 22057978
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu