Skip to main content

Ministru prezidente: Latvija un Igaunija ir lieliski kaimiņi un sabiedrotie

FOTO no tikšanās

Ceturtdien, 20.augustā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Igaunijas ārlietu ministri Marinu Kaljurandu. Abas puses pauda gandarījumu par ārkārtīgi aktīvajiem divpusējiem visu līmeņu amatpersonu kontaktiem starp abām valstīm, veidojot ciešu dialogu dažādās jomās. Rīt gaidāma arī triju Baltijas valstu premjerministru neformālā domu apmaiņa Lietuvā.

Ministru prezidente izteica solidaritāti ar Igauniju, izsakot Latvijas nosodījumu par Krievijas Federācijas Pleskavas apgabala tiesas spriedumu Igaunijas drošības policijas virsnieka Estona Kohvera lietā. M.Kaljuranda pateicās L.Straujumai par atbalstu, informējot, ka Igaunija turpinās cīnīties par E.Kohvera tiesībām.

Abas puses pārrunāja Latvijas un Igaunijas 2016.gada budžeta veidošanas procesu. L.Straujuma informēja par budžeta prioritātēm, atzīmējot mērķi līdz 2018.gadam piešķirt finansējumu valsts aizsardzības vajadzībām 2% apmērā no IKP. M.Kaljuranda apsveica Latviju ar šādu mērķi un apņemšanos, jo „tas ir svarīgi ne tikai Latvijas aizsardzībai, tas ir svarīgi arī Baltijas valstīm un NATO kopumā.” L.Straujuma un M.Kaljuranda atzinīgi novērtēja notikušās Baltijas valstu aizsardzības ministru sarunas par kopīgām iepirkumu procedūrām aizsardzības jomas vajadzībām.

Tāpat L.Straujuma un M.Kaljuranda pārrunāja Latvijas un Igaunijas darbu pie plānoto 250 (Latvijā) un 150 (Igaunijā) patvēruma meklētāju uzņemšanas un integrācijas. M.Kaljuranda informēja, ka Igaunijā katram patvēruma meklētājam plānots sameklēt savu sabiedrisko kontaktpersonu, kas palīdzētu integrēties Igaunijas darba tirgū un sabiedrībā.

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu