Skip to main content

Ministru prezidente Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanas koncertā sveic ar Latvijas prezidentūru

FOTO no pasākuma

Piektdien, 16.janvārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Briseles mākslas centrā BOZAR piedalījās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē atklāšanas koncertā.

Savā atklāšanas runā Ministru prezidente pauda, ka ir vajadzīga liela drosme un ambīcijas, lai īstenotu Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātes – Eiropas konkurētspēja, vienots digitālais tirgus un Eiropas lomas stiprināšana pasaulē. „Roku rokā mums būs jāstrādā, lai mūsu Eiropas pilsoņi varētu dzīvot mierā un saticībā, droši savās mājās un darba vietās. Savas pamatvērtības Eiropa sargās!” teica Ministru prezidente.

L.Straujuma sveica vakara zvaigzni Elīnu Garanču: „Meitene no Rīgas, pasaulslavenā un apbrīnojamā dziedātāja, kas šim vakaram izvēlējusies daudzveidīgu Eiropas mūzikas programmu – tai skaitā arī jauno Latvijas komponistu skaņdarbus.”

Koncertā operdziedātāja Elīna Garanča muzicēja kopā ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri. Pie diriģenta pults stājās Karels Marks Šišons (Karel Mark Chichon), kurš no 2008.līdz 2012.gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Koncertā skanēja izcila Eiropas mūzika – sākot no Hektora Berlioza un Pētera Čaikovska līdz pat mūsdienu Latvijas komponistu Andra Dzenīša un Ērika Ešenvalda skaņdarbiem.

Ministru prezidentes uzruna Latvijas prezidentūras ES Padomē atklāšanai veltītajā koncertā.

Plašāk par pasākumu lasi šeit.

Plašāka informācija:
Aiva Rozenberga,
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu