Skip to main content

Ministru prezidente Lietuvā sveic labākos Latvijas uzņēmējus

FOTO no tikšanās

Pirmdien, 14.decembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma, godinot Latvijas veiksmīgos uzņēmējus, kas darbojas Lietuvas tirgū, piedalījās „Nameja Balvas” pasniegšanas svinīgajā ceremonijā. Tā jau devīto gadu pēc kārtas notika Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Sveicot klātesošos uzņēmējus un viesus, Ministru prezidente uzsvēra, ka “Nameja Balvas” apaļā gadadiena simboliski ir apliecinājums Latvijas un Lietuvas īpašajām, ciešajām partnerattiecībām ne tikai politisko, bet arī ekonomisko attiecību jomā. Lietuva jau vairākus gadus ir Latvijas nozīmīgākais tirdzniecības partneris un lielākais eksporta tirgus, kā arī ieņem svarīgu lomu importa ziņā. L.Straujuma pauda gandarījumu, ka pirmajos deviņos mēnešos Latvijas eksports uz Lietuvu ir palielinājies par 12,04%.

Ministru prezidente atzina, ka pozitīvs signāls Latvijas eksportētājiem ir Lietuvas pievienošanās eirozonai, kas uzlabojusi ne tikai Baltijas valstu vienotību, bet arī konkurētspēju.

Uzrunas noslēgumā Ministru prezidente pateicās visiem Latvijas uzņēmējiem, kas ar savu sniegto pakalpojumu un ražotās produkcijas kvalitāti nes Latvijas vārdu pasaulē, kā arī institūcijām par atbalsta sniegšanu. Savukārt Lietuvas pusei L.Straujuma pateicās par gatavību uzņemt konkurentus un kļūt par partneriem. „Tikai kopējā sadarbībā mēs spēsim vairot Baltijas reģiona konkurētspēju un labklājību,” norādīja Ministru prezidente.

“Nameja Balvas” apbalvošanas ceremoniju organizē Latvijas Tirdzniecības palāta Lietuvā kopā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lietuvā. Šī konkursa mērķis ir ne tikai apbalvot labākos uzņēmumus, bet arī veicināt Latvijas un Lietuvas uzņēmumu sadarbību.

Šogad “Nameja Balva” tika pasniegta piecās kategorijās – balvu par Straujāko eksporta pieaugumu uz Lietuvu 2014. gadā saņēma “Linearis Translations”, kategorijā Lielākais nodokļu maksātājs Lietuvas budžetā 2014.gadā tika apbalvots “Elektrum Lietuva”, par Labāko darba devēju 2014.gadā tika atzīts “Grifs AG”, savukārt 2014. gada sociāli atbildīgākā uzņēmuma titulu saņēma “Baltic Travel Group”. Nominācijā Labākais partneris – Lietuvas uzņēmums balvas saņēma trīs uzņēmumi –“Royal Catering”, “Kelprojektas” un “Kauno Keliai”.

Plašāka informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Zane Leitāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu