Skip to main content

Prioritāte – bērni, nevis alus un zolīte

Šodien Rīgas domes sēdē, kurā tiks balsots par 2016. gada budžetu, Vienotības deputāti pieprasīs pilsētas budžetā iekļaut piemaksas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem. Lai katrs pirmsskolas pedagogs papildus ik mēnesi saņemtu vidēji 72 eiro, nākamā gada budžetā nepieciešami 3,5 miljoni eiro, kas ir 0,4% no budžeta ieņēmumiem.

Pateicoties valdības lēmumiem, Rīgas budžetā nākamajā gadā papildus nonāks 47 miljoni eiro, tādēļ 3,5 miljonu piešķiršana pirmsskolu pedagogiem ir iespējama un nepieciešama, uzskata Vienotības deputāti.

Deputāti ir pārliecināti, ka Rīgas pilsēta var iztikt bez budžeta projektā iekļautā alus dzeršanas pasākuma, zolītes turnīra, vēl viena domes propagandas portāla un papildus štata vietām, portāla un sociālo tīklu satura nodrošināšanai.

„Ja domes vairākums neatbalstīs piemaksas pirmsskolu pedagogiem, bet balsos par alus dzeršanas svētkiem vai naudu Rīgas valdošo partiju slavināšanas portālam, Vienotības deputāti nevarēs atbalstīt 2016. gada Rīgas pilsētas budžetu.” uzsver Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Darba samaksas paaugstināšana pirmskolas izglītības iestādēs bija viena no divām LIZDA brīdinājuma streikā izvirzītajām prasībām.

Rīgas satiksmes gatavojas iegādāties 20 tramvajus par 70 miljoniem eiro. Viena tramvaja vidējā cena ir 3,5 miljoni eiro, tik cik nepieciešams piemaksu piešķiršanai pirmskolu pedagogiem.

RD Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu