Skip to main content

Ministru prezidente: Moldovas ieguvums no Asociācijas līguma ar ES ir acīmredzams

FOTO no tikšanās

Trešdien, 13.janvārī, Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu iepazīšanās vizītē apmeklēja Moldovas vēstnieks Latvijā Jeudženu Revenko (Eugen Revenco).

L.Straujuma apsveica Moldovu ar pirmajiem Asociācijas līguma piemērošanas rezultātiem – Moldovas eksports uz ES pieaudzis par 20%. Sekmīgi arī darbojas bezvīzu režīms starp Moldovu un Šengenas līguma valstīm.

Runājot par valstu divpusējām attiecībām, L.Straujuma uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Moldovas reformu procesu, daloties pieredzē ar savu eirointegrācijas pieredzi. “Sniedzam atbalstu ekonomikas reformās, tieslietās, transporta jomā, pašvaldību reformās, reģionu attīstībā,” pieminēja Ministru prezidente.

Sarunā L.Straujuma rosināja vēstnieku nodot tālāk ziņu, ka Latvija aicina Moldovas jauniešus mācīties Latvijas augstskolās, tajā skaitā Rīgas Juridiskajā augstskolā, kur ir iespējas apgūt Eiropas tiesību kursu.

Tikšanās laikā abas puses izteica gandarījumu, ka pēdējos gados pieaug Latvijas-Moldovas tirdzniecības apjoms, tai skaitā izmantojot ES-Moldovas Asociācijas līguma dotās iespējas. L.Straujuma izteica Latvijas interesi paplašināt sadarbību ar Moldovu transporta un tranzīta jomā un izteica cerību, ka tuvākajā laikā sanāks Starpvaldību komisija, lai apspriestu ekonomiskās sadarbības perspektīvas.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu