Skip to main content

Valdība atbalsta ziņojumā par valsts austrumu robežas kontroli un aizsardzību ietvertos pasākumus

Otrdien, 12.janvārī, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavotā konceptuālā ziņojuma “Par valsts austrumu robežas kontroli un aizsardzību” rīcības plānā ietvertos pasākumus valsts robežas stiprināšanai.

2015.gada septembrī tika izveidota darba grupa, kuras uzdevums bija izstrādāt konceptuālo ziņojumu par valsts austrumu robežas kontroli un aizsardzību, tai skaitā, nosakot nepieciešamo ekipējumu, personālu un infrastruktūru. Darba grupā tika iekļautas amatpersonas no Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes, Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Darba grupa apzināja esošo situāciju, sadarbības mehānismus, kā arī nepieciešamos tiesiskos un praktiskos risinājumus, kas vērsti uz valsts austrumu robežas kontroles un aizsardzības spēju uzlabošanu un stiprināšanu. Tāpat tika apzināts nepieciešamais papildu personāls, tehniskie līdzekļi un ekipējums, kā arī austrumu robežas infrastruktūras vajadzības.

Ziņojumā aprakstītais rīcības plāns ietver pasākumus infrastruktūras uzlabošanas jomā, tehnisko līdzekļu, informācijas un komunikāciju tehnisko līdzekļu nodrošinājuma jomā, personāla resursu jomā, kā arī sadarbības un resursu savietojamības jomā.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, 29494943
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu