Skip to main content

Ministru prezidente paziņo par latviešu diasporas uzņēmēju konsultatīvās darba grupas izveidi

Lai efektīvāk uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi un veicinātu tiešo ārvalstu investīciju pieplūdumu, plānots izveidot īpašu latviešu diasporas augsta līmeņa uzņēmēju konsultatīvo darba grupu, ceturtdien, 9.jūlijā, Otrā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma ārvalstu dalībnieku tikšanās laikā paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Paredzēts, ka konsultatīvā darba grupa cieši sadarbosies ar Ministru prezidenti un viņas biroju, lai zināšanu un pieredzes apmaiņa un attiecīgi arī pārmaiņas būtu operatīvākas. Pagaidām vēl nav precizēts tieši, kurus uzņēmējus iecerēts iekļaut šajā darba grupā.

“Plānoju izveidot latviešu diasporas uzņēmēju konsultatīvu darba grupu, lai stiprinātu saites ar latviešu diasporu ārvalstīs un izmantotu diasporas pieredzi un zināšanas Latvijas tālākai izaugsmei,” sacīja Straujuma.

Pēc Latvijas goda konsula ASV Roberta Blumberga teiktā, latviešu diasporā ir ļoti daudz izcilu uzņēmēju, kuru devums šajā konsultatīvajā darba grupā varētu būt ļoti nozīmīgs, piemēram, “Baltic Technology Group” dibinātāja Dagnija Lācis un viceprezidents Andris Lācis, “Sonoco” viceprezidents Uldis Sīpols u.c.

“Šāda iniciatīva ir apsveicama, jo tas dod skaidru un pozitīvu signālu, ka Latvijas valdība ir tieši ieinteresēta Latvijas investīciju vides sakārtošanā, lai piesaistītu ārvalstu ieguldījumus. Tikpat svarīgi, ka valdība ir gatava veidot sinerģiju ar pieredzējušiem uzņēmējiem,” uzsvēra Blumbergs.

Viņš piebilda, ka Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizatori var būt lepni, ka forums ir sācies produktīvi. Ne velti Straujumas kundze norādīja, ka viņu uz šādu soli iedvesmojis tieši foruma ārvalstu dalībnieku tikšanās laikā dzirdētais un redzētais.

Otrais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju ceturtdien, 9.jūlijā, aizsākās ar tā ārvalstu dalībnieku tikšanos, kurā varēja iepazīt aktualitātes par Latvijas tautsaimniecības virzību, investīciju vidi u.tml. Šo tikšanos ar uzrunu klātesošajiem atklāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Savukārt jau piektdien, 10.jūlijā, “Radisson BLU Hotel Latvija” konferenču centrā turpināsies pats forums, kas šogad vienkopus pulcē aptuveni 200 dalībnieku, tostarp Latvijas uzņēmējus un Latvijas diasporas pārstāvjus no 15 dažādām valstīm.

Otrā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma centrālās tēmas būs Latvijas eksporta tirgu diversifikācija, iziešana jaunos tirgos un uzņēmējdarbības kultūras stiprināšana valsts tautsaimniecības izaugsmei.

Forumu atklās jaunievēlētais Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītājs Jānis Kukainis un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa Lukaševica.

Ar runām uzstāsies bijušais Latvijas aizsardzības ministrs un Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, bijušais Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, Latvijas institūta direktore Karina Pētersone un citi pazīstami eksperti.

Forumā piedalās tādi pieredzējuši uzņēmēji un profesionāļi, kā piemēram, Pasaules bankas vecākais ekonomists Ķīnā Kārlis Šmits (Ķīna), medicīnas tehnoloģiju uzņēmuma “Epocal Inc.” dibinātājs un vadītājs Dr.Imants Lauks (Kanāda), “Sonoco” viceprezidents Uldis Sīpols (ASV), augsto tehnoloģiju uzņēmuma “HOYA Corporation” Life Care segmenta izpilddirektors Ģirts Cimermanis (Nīderlande), globālā mediju uzņēmuma Starcom MediaVest Group viceprezidents Pēteris Freimanis, profesionāļu tīklošanās platformas “OPPRTUNITY” dibinātājs Jānis Krūms (ASV) u.c.

Otrais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu rīko Pasaules brīvo latviešu apvienība kopā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju. Bez rīkotājiem foruma plānošanā iesaistīta, Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Institūts, Rīgas Ekonomikas augstskola un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Tija Ezeriņa
sabiedrisko attiecību konsultante
II Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums
Tālr.: 29719893
E-pasts: [email protected]

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu