Skip to main content

Ministru prezidente pirmajā reģionālajā vizītē apmeklēs Valmieru

Piektdien, 31.janvārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma dosies pirmajā reģionālajā vizītē, kuras laikā tiksies ar Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, vietējiem uzņēmējiem, kā arī reģionālo plašsaziņas mediju pārstāvjiem.  
 
Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsver, ka viena no valdības izvirzītajām prioritātēm šim gadam ir reģionu stiprināšana un to attīstības nodrošināšana, t.sk., uzņēmējdarbības attīstības veicināšana reģionos.
 
“Ar reģionālajiem pārstāvjiem pārrunāsim iespējamos risinājumus efektīvākai teritoriju pārvaldībai, t.sk., pašvaldību un plānošanas reģionu lomas nostiprināšanu uzņēmējdarbības un reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā. Būtiski turpināt stiprināt pašvaldību kapacitāti un kompetences, atbalstot spēcīgu centru attīstību saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu un Reģionālās politikas pamatnostādnēm 2013.-2019.gadam,” norāda L.Straujuma.
 
Viņa arī uzsver, ka viens no valdības uzdevumiem ir izstrādāt jaunu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas likumprojektu, kas stimulēs pašvaldības veidot pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi savā teritorijā un piesaistīt investīcijas nodarbinātībai. Tāpat L.Straujuma norāda, ka sabiedrība, t.sk., uzņēmēji un to pārstāvošās nevalstiskās organizācijas ir aicinātas līdzdarboties un izteikt priekšlikumus par valdības izstrādāto deklarāciju, kas tiks pārrunāts arī tikšanās laikā ar uzņēmējiem.  
 
Reģionālās vizītes laikā Laimdotai Straujumai plānota tikšanās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi, domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Baiku un izpilddirektoru Aigaru Vītolu. Tāpat notiks tikšanās arī ar reģionālajiem plašsaziņas mediju pārstāvjiem.  Ministru prezidente apmeklēs arī vietējos uzņēmumus – AS “Valmieras stikla šķiedra” un “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sadarbība”.    
 
Mediju iespējas 31.01. reģionālās vizītes laikā:
 
Plkst. 12:00
Tikšanās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi, domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Baiku un izpilddirektori Aigaru Vītolu.
 
Medijiem: TV, foto iespējas
 
Kontaktpersona: Dace Jase, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja: T. 29179893
 
Plkst. 12:35-12:55
Tikšanās ar reģionālajiem plašsaziņas mediju pārstāvjiem (laikraksts Liesma, Vidzemes TV un Re:TV, Valmiera 24 portāls, LETA reģionālais korespondents)
 
Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas
 
Kontaktpersona: Dace Jase, Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja: T. 29179893
 
Plkst. 14:30-15:30
Tikšanās ar AS “Valmieras stikla šķiedra” prezidentu Andri Oskaru Brutānu
 
Medijiem: TV, foto pie sagaidīšanas
 
Kontaktpersona: Marika Nīmante, Sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja: T. 26635509
 
Plkst. 16:00-17:00
Tikšanās ar “Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība” valdes priekšsēdētāju Induli Jansonu. Tikšanās piedalās arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.
 
Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas
 
Kontaktpersona: Indulis Jansons, T. 29438337
 
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa-Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +371 28803639 / 67082919
Dalies ar ziņu