Skip to main content

Ministru prezidente reģionālajā vizītē apmeklēs Liepāju

Piektdien, 7.februārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju, kur plānota tikšanās ar pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, Liepājas Biznesa centra un Liepājas ostas apmeklējums, tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem, kā arī reģionālo mediju pārstāvjiem. 
 
Tikšanās laikā ar Liepājas domes vadību plānots pārrunāt rīcības plānu Valdības deklarācijas īstenošanai, t.sk., par finansējuma sadali Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā. 
 
Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsver, ka jaunajā plānošanas periodā paredzēts nodrošināt mērķtiecīgu atbalstu kā nacionālas, tā reģionālas nozīmes attīstības centriem un to funkcionālajām teritorijām, lai sekmētu valsts konkurētspējas izaugsmi un ekonomikas strukturālu pielāgošanu, nodarbinātību un izglītību, kā arī veicinātu nevienlīdzības mazināšanu un līdzsvarotu teritoriju attīstību.
 
Viņa arī norāda, ka „investīcijas teritoriju attīstībai tiks plānotas atbilstoši Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai līdz 2030.gadam, Nacionālajam attīstības plānam un Reģionālās politikas pamatnostādnēm 2013.-2019.gadam, diferencējot atbalsta mehānismus atbilstoši attīstības centru potenciālam”. „Turklāt deviņiem reģionālajiem attīstības centriem t.sk. Liepājai būs pieejami līdzekļi vairāk nekā 5% apmērā no fondu investīcijām pilsētvides problēmu risināšanai. Papildu būtiski uzsvērt, ka viena no svarīgākajām jaunā plānošanas perioda prioritātēm ir iedzīvotāju un uzņēmējdarbības mobilitātes nodrošināšana, sakārtojot reģionālo ceļu tīklu, un tā īstenošana tiks sākta jau šogad,” skaidro Laimdota Straujuma.
 
Ar Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem plānots pārrunāt situāciju saistībā ar a/s „Liepājas metalurgs” pārdošanas procesu un potenciālo darbības atjaunošanas progresu, Liepājas lidostas attīstību, Karaostas kanāla attīrīšanas projekta īstenošanas gaitu u.c.   
 
Reģionālās vizītes laikā Laimdotai Straujumai plānota tikšanās ar Liepājas pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, domes priekšsēdētāja vietniekiem Gunāru Ansiņu, Vilni Vitkovski un Juriju Hadaroviču, Domes izpilddirektoru Edgaru Rātu un Liepājas SEZ pārvaldnieku Guntaru Krieviņu. Ministru prezidente apmeklēs arī vietējos uzņēmumus – Liepājas Biznesa centru, „Baltic RIM”, „Trelleborg Wheel System” un SIA „Grobiņas ziedi” dārzniecība. Tāpat notiks tikšanās arī ar reģionālajiem plašsaziņas mediju pārstāvjiem. 
 
Mediju iespējas 07.02. reģionālās vizītes laikā:
Plkst. 10:00
Sagaidīšana pie Liepājas robežas. Sagaida Liepājas pilsētas pašvaldības domes pārstāvji Uldis Sesks un Gunārs Ansiņš.
 
Medijiem: TV, foto iespējas
Kontaktpersona: Antra Brūna, Domes priekšsēdētāja biroja vadītāja: T. 29490258
Plkst. 10:05 – 10:45
Vizīte Liepājas Biznesa centrā, uzņēmumus „Baltic RIM” un „Trelleborg Wheel System” apmeklējums
 
Medijiem: TV, foto iespējas
 
Adrese: Kapsēdes iela 2, Liepāja
Kontaktpersona: Antra Brūna, Domes priekšsēdētāja biroja vadītāja: T. 29490258
Plkst. 12:20 – 12:40
Preses konference (Liepājas pilsētas domē)
 
Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas
 
Adrese: Rožu ielā 6, 2.stāva 226. Kab.
Kontaktpersona: Antra Brūna, Domes priekšsēdētāja biroja vadītāja: T. 29490258
Plkst. 14:20 – 15:00
Vizīte SIA „Grobiņas ziedi” dārzniecībā
 
Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas
 
Adrese: Rožu iela 5, Grobiņa
Kontaktpersona: Ina Rudenko, T. 29223832
 
Papildus informācija:
Andis Blinds
Ministru prezidentes padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 27826550
Dalies ar ziņu