Skip to main content

Premjerei Laimdotai Straujumai būs piecas „ēnas”

Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalīsies Ēnu dienā, dodot iespēju pieciem skolēniem no Tukuma, Varakļāniem, Alūksnes, Liepājas un Rīgas iepazīties ar premjeres ikdienas darbiem.

Interese par Ministru prezidentes darbu gan jaunāko, gan vecāko klašu skolēnu vidū bija ļoti liela. Skolēnus atlasīja sīvā konkurencē starp vairāk nekā 40 motivētiem jauniešiem. Pusaudži, kuri izturēja konkursu „ēnot” premjeri Laimdotu Straujumu, ir Solvita Avota no Tukuma Raiņa ģimnāzijas 11.klases, Kristiāna Krūmiņa no Varakļānu vidusskolas 10.klases, Laine Kļaviņa no Alūksnes vidusskolas 12.klases, Roberts Skara no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases un Jurģis Ruža no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 12.klases.

Laimdotas Straujumas darbadiena sāksies plkst. 8:00, kad premjere sniegs interviju tiešraidē LNT raidījumam „900 sekundes”, no 12:00 līdz 13:00 Ministru prezidente kopā ar „ēnām” dosies uz Melngalvju namu, kur tiksies ar Valsts prezidentu. Dienas noslēgumā Ministru prezidente kopā ar jauniešiem piedalīsies darba grupā par Baltijas ceļa 25.gadadienas organizēšanu.

Pieteikumā „ēnot” premjeri kāda skolniece rakstīja: „Kopš bērnības esmu zinājusi tikai vienu – es strādāšu savā valstī, būšu par to un par tās attīstību. Manuprāt, ēnojot Ministru prezidenti, es gūtu labu priekšstatu par to, kā darbu veic augstākās valsts amatpersonas un kā viņi pieņem lēmumu par to, kas nāktu par labu mūsu Latvijai.” Savukārt citi skolēni motivācijas vēstulēs uzsvēra savas ārpusskolas aktivitātes, vēlmi uzzināt vairāk par valsts pārvaldi un Ministru prezidenta ikdienas darbiem.

Valsts kancelejā četriem jauniešiem būs iespēja „ēnot” Komunikācijas departamenta pārstāvjus. Skolēniem, kas „ēnos” Valsts kancelejas darbiniekus, Ministru prezidenti, nozares ministrus un valsts sekretārus, Valsts kanceleja piedāvā īpašu programmu valdības namā – ekskursiju pa Ministru kabinetu, valdības sēdes un preses konferences simulāciju, īsu lekciju par sabiedrības līdzdalības iespējām, kā arī fotografēšanos kopā ar Ministru prezidenti.

Informāciju sagatavoja:
Šarlote Abiļēviča
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālrunis: 67082827
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu