Skip to main content

Ministru prezidente sveic EP priekšsēdētāju ar Kārļa Lielā balvas saņemšanu

Ministru prezidente Laimdota Straujuma 2015. gada 14. maijā Āhenā (Vācija) piedalījās 57.Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā. Tajā balvu par izciliem panākumiem Eiropas labā un sadarbības veicināšanu starp valstīm saņēma Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Godināt Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju ceremonijā bija ieradušies Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs Hermans van Rompejs, Francijas prezidents Fransuā Olands, V.M.Spānijas karalis Felipe VI un V.M.Spānijas karaliene Letīcija, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Somijas prezidents Sauli Nīniste, Austrijas kanclers Verners Faimans, Vācijas prezidents Joahims Gauks, Vācijas vicekanclers Zigmars Gabriels, V.M.Jordānijas karalis Abdulla II bin al-Huseins, Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms, Eiropas Investīciju bankas prezidents Verners Hoijers u.c.

Novērtējot M.Šulca ieguldījumu vienotas Eiropas labā, L.Straujuma sirsnīgi sveica Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju un atzina: „Esmu gandarīta, ka Latvija kā prezidējošā valsts ES Padomē piedalās ekonomiski spēcīgas, drošas un vienotas Eiropas stiprināšanā”.

Pasākuma ietvaros neformālā sarunā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, Ministru prezidente informēja, ka valdību veidojošā koalīcija ir lēmusi par brīvprātības principu bēgļu uzņemšanā ES valstīs.

Svinīgais pasākums, kurā bija vairāk nekā 850 lūgto viesu un kam sekot līdzi varēja visa pilsēta, bija lieliska iespēja neformāli tikties ar ES, EK vadību, valstu un valdību vadītājiem un akcentēt svarīgus Eiropas dienaskārtības jautājumus. Ceremonijā par vienotas Eiropas jautājumiem runāja Vācijas prezidents, Francijas prezidents, Jordānijas karalis, Āhenas mērs un EP priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Rozenberga,
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
e-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu