Skip to main content

Rinkēvičs: Ir nepieciešama ciešāka sadarbība starp NATO un Eiropas Savienību

NATO ārlietu ministru sanāksmē Antālijā, 14. maijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās darba sesijā, kurā diskutēja par ciešākas sadarbības nepieciešamību starp NATO un Eiropas Savienību (ES), izaicinājumiem aiz NATO robežas austrumos un dienvidos, Velsas lēmumu ieviešanas gaitu un NATO „atvērto durvju” politiku.

Ārlietu ministrs norādīja, ka Krievijas uzvedība nav mainījusies, jo tā turpina agresīvas militāras darbības tuvu NATO valstu robežām, tostarp Baltijas jūras reģionā. Tādēļ pašlaik nav pamata mainīt līdzšinējo NATO nostāju NATO un Krievijas attiecībās. „Mēs redzam, ka Krievijas militārie lidojumi pie NATO robežām nemazinās, Krimas pussala ir okupēta un Melnās jūras reģions militarizējas. Krievijas uzvedība nav mainījusies un NATO sadarbība ar Krieviju ir apturēta. Šādas attiecības starp NATO un Krieviju ir kļuvusi par jaunu normu. Attiecībā ar Krieviju ir jāuztur dialogs, bet vienlaikus ir jādod stingrs signāls par Ziemeļatlantijas alianses mērķiem, kas ir sagatavotība, atturēšanas politika un aizsardzība,” uzsvēra E.Rinkēvičs.

Vienlaikus E.Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Eiropas Savienībai ir ciešāk jāsadarbojas nemilitārā jomā ar NATO, kas ietver tādas jomas kā organizētā noziedzība, terorisms, ārvalstu kaujinieki, kontrabanda, cilvēku tirdzniecība un stratēģiskā komunikācija.

Tāpat ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja kolektīvās aizsardzības stiprināšanu, atbildot uz Krievijas agresiju, un pauda pārliecību, ka ir pilnībā jāievieš Velsas samita lēmumi, jo jau 2016. gada Varšavas samitā tie ir jāizvērtē. „Jau tagad ir nepieciešamas augstākas reaģēšanas spējas un sabiedroto militārā klātbūtne alianses austrumos,” pauda ministrs.

Runājot par NATO „atvērto durvju” politiku, E.Rinkēvičs akcentēja, ka šādas politikas pamats ir kandidātvalstu vērtēšana atbilstoši to sasniegumiem reformu īstenošanā.

Papildus informācija:
AM Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu