Skip to main content

Ministru prezidente sveic profesionālās meistarības konkursa Euroskills2014 izcilākos Latvijas jauniešus

FOTO no pasākuma

Trešdien, 13.maijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Ministru kabinetā sveica izcilākos Latvijas jauniešus, kas ieguvuši augstāko novērtējumu starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā Euroskills 2014.

„Šajā Ministru kabineta zālē pirms jums esmu sveikusi arī mūsu izcilos olimpiešus, un tagad sveicu mūsu labākos Latvijas profesionālās izglītības jauniešus. Man ir liels prieks, ka jūs esat izvēlējušies savu profesiju un esat jau parādījuši sevi ar lielisku sniegumu pasaulē. Arods vienmēr ir turēts vērtē, un es novēlu jums dzīvē arvien jaunus sasniegumus savā profesijā,” sacīja L.Straujuma.

Ministru prezidente Latvijas izcilākajiem jaunajiem profesionāļiem pasniedza Ministru kabineta Diplomus. Tos saņēma arī nozares speciālisti, kuri sagatavoja Latvijas nacionālās komandas dalībniekus startam Eiropas līmeņa sacensībai. Tāpat meistarības konkursa laureātiem un speciālistiem izmaksātas valdības piešķirtās naudas balvas 9470 eiro apmērā.

Prestižajā konkursā EuroSkills 2014 Latvija pērn piedalījās ceturto reizi ar 11 jauniešu komandu no visas Latvijas – Rīgas, Ogres, Līgatnes, Jēkabpils, Daugavpils, Jūrkalnes un Cesvaines. Komanda Latviju pārstāvēja 8 disciplīnās. Zelta medaļas un nomināciju Best of the Nation ieguva Annija Kalnbirze un Simona Zelča, kuras startēja modes tehnoloģiju disciplīnā. Izcilības medaļas saņēma pavārs Haralds Saušs, viesmīlis Mārtiņš Kukojs, grafiskā dizainere Līva Trasūne un web lapu dizainers Artūrs Krapāns.

Jau iepriekš ziņots, ka EuroSkills ir Eiropas lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas notiek kopš 2008.gada. Iespēja startēt konkursā ir tikai reizi dzīvē. Konkursa mērķis ir veicināt Eiropas valstu sasniegumus jauniešu profesionālajā izglītībā, celt profesiju, profesionālās izglītības un valsts prestižu, demonstrēt un godināt Eiropas talantīgāko jauniešu meistarību.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu