Skip to main content

Ministru prezidente un Lielbritānijas premjerministrs: ES četras pamatbrīvības ir neapspriežamas

FOTO no tikšanās

Rīga, 2015.gada 22.maijs. Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien tikās ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, sveicot viņu Rīgā pēc pārvēlēšanas amatā. L.Straujuma pateicās D.Kameronam par Lielbritānijas atbalstu Latvijas prezidentūrai ES Padomē, informējot par svarīgākajiem vēl veicamajiem uzdevumiem prezidentūras laikā – Stratēģisko Investīciju plānu, darbu pie Digitālās dienaskārtības, Eiropas drošības stratēģijas u.c. jautājumiem.

D.Kamerons atzinīgi novērtēja Latvijas prezidentūru ES Padomē, novērtējot to kā “ļoti sekmīgu”, kā arī apsveica ar sekmīgu Rīgas samita sarīkošanu.

Pārrunājot Latvijas un Lielbritānijas divpusējās attiecības, abu valstu valdību vadītāji izteica gandarījumu par lieliskām un intensīvām divpusējām attiecībām. Tika atzīmētas turpmākās sadarbības iespējas, ko piedāvā Ziemeļu Nākotnes forums, kā arī starptautiskie sadarbības ietvari.

Ministru prezidente pateicās D.Kameronam par Lielbritānijas iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā, regulāri piedaloties gaisa patrulēšanā un militārajās mācībās. Pēc L.Straujumas teiktā, pastāvīga NATO klātbūtne Baltijas valstīs ir ilgtermiņa mērķis un nepieciešamība. Viņa informēja D.Kameronu par Latvijas valdības mērķi līdz 2018.gadam veltīt 2 % no IKP drošībai. Eiropas Savienībai arī nepieciešams stiprināt stratēģiskās komunikācijas jomu.
Pārrunājot konfliktsituācijas noregulēšanu Ukrainā, abas puses bija vienisprātis, ka Minskas pamiera noteikumu pilnīga īstenošana ir priekšnoteikums sankciju pārtraukšanai ar Krieviju.

L.Straujuma uzklausīja D.Kamerona skatījumu par referenduma rīkošanas plāniem Lielbritānijā ES jautājumā, par ko bija runa D.Kamerona vēlēšanu procesā. Abas puses sarunā bija pilnīgi vienisprātis, ka ES četras pamatbrīvības ir pilnīgi neapspriežamas, tās ir un tām jāpaliek ES pamatlīgumā.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
e-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu