Skip to main content

Notiks RD VIENOTĪBAS frakcijas preses konference par RD satiksmes departamenta direktora atbrīvošanu no amata

26. maijā plkst. 11:00 Rīgas domē 601. telpā notiks Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas preses konference, kas būs veltīta Rīgas domes ārkārtas sēdes sasaukšanai. Ārkārtas sēdē deputāti lems par RD Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no amata.

Vienotības frakcijas deputāts Olafs Pulks ir saņēmis atbildes vēstuli no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB). Tajā teikts, ka KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā Vitālijam Reinbaham ir piemērots aizdomās turamā statuss.

2013.gada maijā KNAB veica kratīšanu RD Satiksmes departamentā. Tolaik publiski izskanēja, ka aizdomās par kukuļa pieprasīšanu tiekot turēts RD Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs, bijušais Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA) vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Laikā, kad RD Satiksmes un transporta lietu komitejā tika izskatīta Vitālija Reinbaha kandidatūras atbilstība departamenta direktora amatam, viņš atradās atvaļinājumā un deputātiem nebija iespēja iztaujāt amata kanditātu. Arī Rīgas domes sēdē, kad Reinbahs tika apstiprināts RD Satiksmes departamenta direktora amatā, deputātiem nebija iespēja uzdot jautājumus.

„Aizdomās par kukuļošanu turētas personas apstiprināšana tik augstā pašvaldības amatā ir kārtējais apliecinājums sliktai pārvaldībai, kuru atbalsta domes vairākums. Acīmredzot Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputāti nevēlas apkarot korupciju pašvaldības iestādēs,” uzskata Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Satiksmes departaments ir Rīgas domes vadošā iestāde satiksmes un transporta nozarē. Satiksmes departaments ir tieši pakļauts Rīgas domes priekšsēdētājam. Pieprasījumu par Rīgas domes ārkārtas sēdes sasaukšanu ir parakstījuši arī RD Nacionālās apvienības deputāti.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu