Skip to main content

Ministru prezidents apmeklēs reģionālos ceļu un dzelzceļa infrastruktūras objektus Vidzemē

Piektdien, 30.augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies reģionālajā vizītē uz Vidzemi, kuras laikā iepazīsies ar ceļu un dzelzceļa infrastruktūras objektu attīstību un modernizāciju.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsver, ka valdības atbalstītā valsts ceļu sakārtošanas programma nākamajiem septiņiem gadiem paredz ievērojami uzlabot valsts autoceļu tīkla pārvaldīšanu un stingrāk kontrolēt autoceļu būvniecības kvalitāti.

Ceļu nozares sakārtošanai 2013.gadā atvēlētais kopējais budžets sastāda 92,4 milj.latu. Savukārt 2014.gadā nozarei piešķirtais finansējums nozarei sastāda 111,1 milj.latu.

„Jebkura infrastruktūras projekta īstenošana ir jānodrošina atbilstoši augstākajām kvalitātes prasībām, lai attīstītu efektīvu infrastruktūras sistēmu, kas īstermiņā un ilgtermiņā sekmētu maksimāli pozitīvu ietekmi uz valsts tautsaimniecību. Tas attiecināms kā uz dzelzceļa, tā automaģistrāļu projektiem, kā rezultātā būtu iespējams palielināt un efektivizēt starptautisko loģistikas un kravu tranzītu,” uzsver V.Dombrovskis.

Viņš arī norāda, ka infrastruktūras projektu efektīva un augstas kvalitātes attīstība ir stratēģiski svarīga kā no vietējā un starptautiskā mēroga uzņēmējdarbības, tā reģionālās attīstības un sociālas iekļaušanās jautājuma aspekta.

Vizītes ietvaros plānota VAS „Latvijas dzelzceļš” projektu „2.sliežu ceļa izbūve posmā Skrīveri – Krustpils” un VAS „Latvijas Valsts ceļi” laboratorijas izbraukuma pārbaude Aiviekstes apkaimē.

Minēto projektu ietvaros no Skrīveriem līdz Krustpilij paredzēts izbūvēt otru sliežu ceļu aptuveni 52 kilometru garumā, kā arī rekonstruēt dzelzceļa stacijas „Skrīveri”, „Aizkraukle”, „Koknese”, „Pļaviņas” un Krustpils. Tāpat šajā teritorijā tiks veikta sliežu ceļu rekonstrukcija, uzbūvēti jauni tilti pār Aivieksti un Pērsi, rekonstruētas esošās caurtekas, tilti un pārbrauktuves. Tiks modernizētas arī dzelzceļa signalizācijas, telekomunikāciju un elektroapgādes sistēmas.

Reģionālajā vizītē piedalīsies arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss un VAS „Latvijas dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis.

Medijiem tiks nodrošināts transports dalībai reģionālajā vizītē. Žurnālisti ir aicināti ierasties VAS „Latvijas dzelzceļš” 30.augustā plkst. 9:20, Gogoļa ielā 3. Lūdzam apstiprināt savu dalību, zvanot: 27895497.

Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa-Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +371 28803639, 67082919
[email protected]

Dalies ar ziņu