Skip to main content

Ministru prezidents apmeklēs Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu

Pirmdien, 2.septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis apmeklēs Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu, lai par godu jaunā mācību gada sākumam sveiktu pirmklasniekus un 12.klašu audzēkņus.

Poļu skola Rīgā sāka darboties nākamajā gadā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas – 1991.gada 1.septembrī, kā apliecinājums Latvijas poļu un latviešu tautu vienotībai, atbalstot Latvijas neatkarību. Nenovērtējams ir skolas patroneses Itas Kozakēvičas, dēvētas arī par „Latvijas brīvības un neatkarības simbolu”, ieguldījums brīvās un neatkarīgās Latvijas atjaunošanā. Viņa bija viena no Atmodas laika izcilākajām politiķēm, Latvijas Tautas frontes domes valdes locekle, tautas ievēlētā Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāte un prezidija locekle, Cilvēka tiesību un nacionālo jautājumu komisijas priekšsēdētāja, kā arī citu mazākumtautību grupu pārstāvošo organizāciju locekle.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsver, ka Ita Kozakēviča ir izcils piemērs tam, ka nekas nav pašsaprotams un ka tikai ar drosmi, zināšanām, pārliecību un ticību sev iespējams sasniegt mērķus un rezultātu, kas sākotnēji šķiet tāli un nesasniedzami.

Tāpat premjers norāda, ka „pirmais septembris ik gadu simbolizē „starta pozīciju”, kurā iespējas visiem ir līdzīgas. „Savukārt tas, vai gūsim panākumus, vai sasniegsim savus mērķus, vai attaisnosim līdzcilvēku liktās cerības – ir atkarīgs tikai no katra individuāli. Tādēļ uzsākot jauno mācību gadu, novēlu gribasspēku, pārliecību par saviem mērķiem un izpratni, ka nekas nav pašsaprotams,” vēl premjers.

Ministru prezidents norāda, ka izglītība līdzās sociālās nevienlīdzības mazināšanai, veselībai un ceļu infrastruktūrai ir viena no valdības noteiktajām prioritātēm. Šīm jomām plānots vislielākais finansējuma palielinājums nākamā gada budžetā.

Svinīgā pasākuma sākums: plkst. 11:00.

Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas adrese: Nīcgales 15, Rīga.

Medijiem:
TV, video un līdzdalības iespējas pasākuma laikā.

Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa-Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +371 28803639, 67082919
[email protected]

Dalies ar ziņu